Чому з’являються прищі | Аевит
Аевит → Угри и прыщи → Чому з’являються прищі

Чому з’являються прищі

Прищі на шкірі, і особливо на обличчі — завжди катастрофа! Тому виникнення навіть поодиноких прищиків вимагає уваги та належного лікування й профілактики. І будьте готові, що для повного розуміння причин їх утворення часом може знадобитися допомога фахівців – дерматолога, гастроентеролога, ендокринолога. Ну і, звичайно, у такому випадку не обійтися без корекції дієти: потрібно налагодити повноцінне харчування та забезпечити організм достатньою кількістю необхідних вітамінів. Всім, напевно, відомо, що «прищі» — термін не медичний. У випадку утворення різноманітних елементів висипки фахівці ведуть мову про фолікуліти, які найчастіше виникають у випадку вугрової висипки (синоніми — акне, вугрової хвороба). Але проблема, звичайно, не в термінології , проблема полягає в тому, що багато хто вважає медичну консультацію з приводу «звичайних прищів» недоречною – ці люди роблять критичну помилку!

Річ у тім, що уникаючи огляду дерматолога і необхідного лабораторного дослідження, досить багато пацієнтів пропускають та лишають без лікування досить серйозні захворювання, симптоми яких супроводжуються банальними «прищами». Виникнення будь-яких незвичних елементів на будь-якій ділянці тіла завжди повинна бути приводом для звернення до лікаря.

Прищі: причина в застої

Отже, будь-який прищ зазвичай є результатом запалення волосяного фолікула — мініатюрного «мішечка» з цибулиною, в основі якого розташоване гирло сальної залози.

Секрет цієї залози — шкірне сало – слугує шкірі природною змазкою, пом’якшує та захищає від пересихання як стрижень волосини, так і поверхню шкіри. Окрім того цей секрет забезпечує ідеальну кислотність на поверхні шкіри, некомфортну для більшості шкідливих мікроорганізмів. Правда, ця схема працює лише в тому випадку, коли шкірне сало може вийти з фолікула без перешкод. А от коли гирло фолікула забивається – внаслідок забруднення або «збою» механізму відлущування ороговілих клітин епідермісу, шкірне сало не виходить на поверхню шкіри, а накопичується, поступово твердіє та перетворюється в щільний стрижень – комедон. За умови несприятливих обставинах (температурні фактори, контамінація патогенними мікроорганізмами тощо) розвивається запалення. Секрет сальних залоз, «замкнений» в волосяному мішечку, теж може створити проблему у вигляді відмінним живильним середовища для патогенних анаеробних мікробів, які активно розмножуються в середовищі з обмеженним доступу кисню.

Прищі: причини — гормони, органи травлення, гіповітаміноз

Прищі (особливо на обличчі) виникають у разі підвищення активності сальних залоз, їх надмірної чутливості до гормонів або підвищеному рівні деяких гормонів. В багатьох випадках порушення в роботі сальних залоз співпадає з пубертатним періодом.

Відбиваються на шкірі також проблеми шлунково-кишкового тракту: хронічні захворювання печінки, підшлункової залози чи кишечника призводять до порушення травлення, всмоктування поживних речовин і вітамінів, а також до постійного отруєння організму ендогенними токсинами (тобто шкідливими речовинами внутрішнього походження). Тому якщо в пошуках причини прищів на обличчі ви прийшли до дерматолога, а він в результаті порекомендував вам додатково звернутися до гастроентеролога, варто зробити це без зволікання.

Лікар визначає схему терапії після всебічного обстеження. Він може призначити протизапальні та м’які антисептичні препарати, а також засоби, які нормалізують процес кератинізації – вони допомагають уникнути забруднення шкіри й утворення комедонів. У випадку значних чи стійких висипань рекомендуються ретиноїди, антибіотики широкого спектру дії, препарати на основі гормонів тощо.

Зазвичай місцево також використовуються препарати на основі антибіотиків або комбінації «антибіотик + протизапальний засіб), а також різноманітні дерматокосметичні продукти, наприклад, кератолітики або препарати для нормалізації роботи сальних залоз.

У найважчих випадках основний акцент робиться вже на призначення системної терапії (введення препаратів всередину), що включає прийом засобів групи ретиноїдів, антибактеріальних препаратів та ін.

За будь-яких обставин необхідно подбати про нормалізацію харчування. Збалансована і різноманітна дієта необхідна хоча б тому, що будь-який запальний процес різко збільшує потребу організму у вітамінах. Якщо її не задовольнити, то підвищена витрата цих незамінних речовин призведе до гіповітамінозу, а він, у свою чергу, — до хронізації проблеми. А це, погодьтеся, прикро, коли причиною прищів на обличчі і тілі стає банальний дефіцит вітамінів!

Прищі: причина — нестача вітамінів

Можливості широкого вибору різних вітамінних препаратів нерідко ставить у глухий кут не лише пацієнтів, але і медичних фахівців, коли постає питання вітамінотерапії. Так, з одного боку, чим більше вітамінів налічується у пігулці, тим начебто краще. З іншого, конфлікт сумісності багатьох з них аж ніяк не гарантує терапевтичний ефект. На чому ж зупинитися?

Логіка підказує, що в рамках боротьби з прищами вітамінізацію варто починати з застосування речовин, які не конфліктують між собою та є для шкіри найбільш необхідними. Тому в багатьох випадках першим препаратом вибору стає АЕвіт – комплексний засіб, що поєднує два жиророзчинних вітаміни — А і Е, ретинол і токоферол. АЕвіт приймають протягом місяця по одній капсулі (в кожній з яких 100 000 МО вітаміну А і 100 мг вітаміну Е) на день. У разі необхідності курс вітамінотерапії повторюють через 3-6 місяців.

Рекомендуем также ознакомиться с разделами:



Реклама лекарственного средства. Перед применением необходимо обязательно проконсультироваться с врачем и ознакомиться с инструкцией. Р. У. МОЗ Украины № UA/7362/01/0 от 11.01.2018 №48.

Производитель: АО «Киевский витаминный завод». Украина, 04073, г. Киев, ул. Копыловская, 38

ТОРГОВАЯ МАРКА «АЕВИТ» ЯВЛЯЕТСЯ ЗАРЕГИСТРИРОВАННЫМ ЗНАКОМ, ПРАВА НА ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КОТОРОГО ПРИНАДЛЕЖАТ АО «КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД»