Лікуємо екзему правильно | Аевит
Аевит → Дерматити та екземи → Лікуємо екзему правильно

Лікуємо екзему правильно

Екзема – це хронічне запальне захворювання шкіри з безліччю різноманітних симптомів, яке також характеризується схильністю до частих рецидивів. Для полегшення симптомів екземи, а також для досягнення стійкої ремісії важливо лікувати екзему правильно.

Як лікувати екзему: участь фахівців

Найважливішим моментом в лікуванні екземи є правильний вибір лікаря. Основним фахівцем є дерматолог, проте часто пацієнти з екземою потребують допомоги суміжних фахівців – гастроентеролога, алерголога, психотерапевта, ендокринолога та інфекціоніста. Переважна більшість пацієнтів з екземою успішно отримують лікування амбулаторно – в поліклініці за місцем проживання або в амбулаторному відділенні шкірно-венерологічного диспансеру, однак у випадку важкого перебігу захворювання, рясних висипаннях і частих рецидивах може знадобитися госпіталізація в стаціонар.

Лікування екземи завжди повинне бути комплексним, враховувати індивідуальні особливості пацієнта, причину розвитку захворювання, форму та стадію захворювання тощо.

Як лікувати екзему: все починається з дієти

ВПацієнтам з екземою рекомендована гіпоалергенна дієта (столи № 5, 9 за Певзнером) з виключенням алкоголю та харчових алергенів, обмеженням екстрактивних речовин і страв, які можуть подразнювати слизову оболонку травного тракту. Рекомендовано мінімізувати вживання солі та «швидких» (легкозасвоюваних) вуглеводів.

Якщо медичне обстеження допомогло з’ясувати на які саме продукти пацієнт реагує розвитком алергії, призначається елімінаційна дієта, тобто з раціону виводяться всі небезпечні продукти і речовини, котрі можуть викликати реакцію гіперчутливості. У гострий період захворювання практично всім хворим з екземою потрібно відмовитися від деяких потенційно небезпечних продуктів – це горіхи, цитрусові, морепродукти, шоколад, кава, консервації та копченості, оцет, гірчиця, майонез, соуси та різні спеції, помідори, гриби, яйця, молоко, полуниці , екзотичні фрукти, мед тощо.

Як лікувати екзему: системна терапія

З урахуванням причини виникнення, форми і клінічних проявів екземи, лікар підбирає індивідуальну схему терапії, що проводиться як системно (внутрішньо), так і місцево (зовні). Системні засоби спрямовані на корекцію порушень, які впливають на весь організм. Зазвичай такі препарати призначаються у формі ін’єкцій (внутрішньом’язових або внутрішньовенних) або препаратів для прийому всередину (таблетки, капсули). До таких засобів відносять препарати, що зменшують інтоксикацію організму (дезінтоксикаційні), протиалергічні (гіпосенсибілізуючі), гормональні (системні глюкокортикоїди).

Нормалізація функції травлення досягається прийомом пробіотиків, пребіотиків (Біонорм), ферментних препаратів. Вегетативні порушення усуваються за допомогою адаптогенів. У випадку необхідності призначаються стимулятори функції кори надниркових залоз та імуномодулятори. Крім того, у комплексному лікуванні обов’язково використовуються вітаміни (в першу чергу А, С, Е і групи В).

Як лікувати екзему: місцева терапія

Характер зовнішнього лікування екземи також залежить від стадії захворювання і вираженості клінічних проявів. Всі препарати цієї групи спрямовані на боротьбу з проявами хвороби і нормалізацію стану шкіри.

Вони застосовуються у вигляді мазей, гелів (в тому числі для нанесення під оклюзійну пов’язку), розчинів для ванн і примочок, а також порошків. Іноді лікарські препарати вводяться в організм за допомогою фонофорезу.

У гострій стадії захворювання призначаються препарати на основі метиленової синьки, борної кислоти, нітрату срібла, калію перманганату. При виражених шкірних проявах застосовуються топічні (місцеві) кортикостероїди. При інфікуванні екзематозних вогнищ використовуються комбіновані препарати, що містять протизапальний і антимікробний компонент.

У присутності хронічних симптомів екземи (інфільтрація, потовщення і порушення пігментації шкіри) використовуються топічні кортикостероїди, препарати сечовини і кератолітікі (наприклад, препарати саліцилової кислоти). Уражена шкіра при екземі, крім іншого, вимагає постійного догляду з використанням індиферентних мазей і кремів, іноді – кератолітіков, місцевих кортикостероїдів і препаратів на основі вітамінів А і Е.

Як лікувати екзему: допоміжні методи лікування

При лікуванні екземи (на додаток до системної терапії та застосування зовнішніх засобів) широко використовуються можливості фізіотерапії. Досить непоганий ефект при лікуванні екземи дає курортотерапія – тривале перебування в санаторіях , які спеціалізуються на лікуванні шкірних захворювань (візит в такі місця планується на фазу ремісії екземи).

Лікування екземи проводиться із застосуванням різних терапевтичних схем й може тривати різний час. Під час проведення адекватної терапії відзначається поліпшення загального стану хворого та зменшення симптомів з боку шкіри.

Необхідність вітамінів для лікування хворих з екземою

Чималу роль в лікуванні екземи відіграє вітамінотерапія з обов’язковим застосуванням ретинолу й токоферолу (вітамінів А і Е відповідно). Вітамін А стимулює синтез важливих для шкіри речовин, гальмує процеси кератинізації, нормалізує виділення шкірного сала, активізує процеси ділення і дозрівання епітеліальних клітин, а також стимулює активність всіх ланок імунітету, підсилює продукцію клітин крові в кістковому мозку, прискорює процеси репарації (загоєння) уражень на шкірі. Вітамін Е демонструє виражений антиоксидантний ефект, захищає стабільність і цілісність клітинних мембран, а також позитивно впливає на перебіг запальних процесів.

Саме тому в схему лікування екземи часто включаються комбінації вітамінів А і Е, які збалансовані належним чином у препараті АЕвіт. До його складу входить ретинолу пальмітат в дозі 100 тис. МО і токоферолу ацетат в дозі 100,0 мг – у такій комбінації ці вітаміни доповнюють і підсилюють ефекти одне одного.

Завдяки збалансованому поєднанню активних речовин АЕвіт забезпечує багатосторонній терапевтичний вплив на організм і, зокрема, на шкіру. Варто зазначити, що форма вітаміну А, ретинолу пальмі тат, яка входить до складу АЕвіта, вважається оптимальною для лікування дерматологічних захворювань: це природна сполука з максимальною біодоступністю.

Для лікування дорослих пацієнтів з екземою. Схему прийому АЕвіта підбирає лікар, проте в стандартній ситуації препарат призначається по 1 капсулі на добу, після їжі, тривалість прийому – 30-40 днів. У випадку необхідності курс прийому комбінованого вітамінного препарату АЕвіт можна повторити через 3-6 місяців.

Рекомендуєма ознайомитися з родзілами:



Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням необхідно обов\'язково проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з інструкцією. Р.П. МОЗ України №UA/7362/01/0 від 11.01.2018 №48.

Виробник: АТ "Київський вітамінний завод". Україна, 04073, м. Київ, вул. Копилівська, 38

ТОРГОВА МАРКА "АЕВІТ" Є ЗАРЕЄСТРОВАНИМ ЗНАКОМ, ПРАВА НА ВИКОРИСТАННЯ ЯКОГО НАЛЕЖАТЬ ПАТ "КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД"