Небезпечні наслідки, провокуючі фактори і лікування вугрів | Аевит

Небезпечні наслідки, провокуючі фактори і лікування вугрів

Аевит → Угри и прыщи → Небезпечні наслідки, провокуючі фактори і лікування вугрів

Небезпечні наслідки, провокуючі фактори і лікування вугрів

Вугрова висипка, або акне – поширене захворювання, котре виникає внаслідок порушення функції сальних залоз: вони починають синтезувати шкірне сало у надмірній кількості. Часто розвиток акне співпадає з настанням підліткового віку, і це вважається нормою -в таких випадках рекомендації лікарів обмежуються зазвичай порадою доглядати за шкірою належним чином, зокрема, правильно її очищувати. Та що робити, коли підлітковий вік далеко позаду, але акне так нікуди не зникло? Як позбутися вугрів?

Причини виникнення вугрів

ВФорма та перебіг акне безпосередньо залежать від причин, які привели до виникнення вугрової висипки. Вирізняють внутрішні причини (ендогенні) і зовнішні (екзогенні).

Основними причинами розвитку ендогенних вугрів є:

  • Порушення функції шлунково-кишкового тракту;
  • Гормональні коливання, або ендокринні захворювання (дисфункції щитовидної залози);
  • Порушення вуглеводного обміну;
  • Себорея (в більшій мірі — жирна форма);
  • Дефіцит вітамінів (зокрема А і Е);
  • Спадковість (реакція залоз внутрішньої секреції на зміни в рівні тестостерону);
  • Інфекції та деякі хронічні захворювання.

Часто вугрова висипка може вказувати на наявність супутнього захворювання. Так, нерідко вугрі на підборідді і навколо рота у жінок «натякають» на порушення функції яєчників. Втім, навіть коли у вас можуть відзначатися кілька перелічених факторів, це аж ніяк не означає, що у вас обов’язково з’являться вугрі – передумови для виникнення акне створюють кілька екзогенних чинників:

  • Комедогенні речовини, які регулярно потрапляють на шкіру та викликають закупорку сальних залоз й з часом призводять до загрубіння шкіри.
  • Часте використання косметичних засобів з підвищеним вмістом жирів (рідкі рум’яна, пудра, олія для засмаги тощо) без належного очищення шкіри (демакіяжу);
  • Тривалий механічний вплив на шкіру, наприклад, звичка постійно носити шапку, хустку тощо.

Як позбутися вугрів: догляд за шкірою

Якщо ви вирішили позбутися вугрів раз і назавжди, до лікування слід поставитися максимально серйозно та відповідально. Й не варто чекати миттєвих результатів: щоб позбутися вугрів іноді потрібно ретельно доглядати за шкірою й лікуватися досить тривалий час. Втім, про лікування мова піде трохи пізніше, а поки варто детально розглянути важливі моменти догляду за шкірою.

  • Очищення шкіри – це найбільш значущий момент в лікуванні акне. Шкіру на обличчі потрібно очищувати за допомогою спеціальних пінок або гелів для вмивання не частіше 2-3 разів на день. І в жодному разі не можна застосовувати для цього мило! Відповідний до потреб вашої шкіри засіб для вмивання рівномірно наносять на обличчя м’якими круговими рухами протягом 2-3 хвилин і повністю змивають водою комфортної температури. Потім необхідно промокнути шкіру чистим м’яким рушником. Якщо на шкірі є гнійнички, то рушник кожного разу має бути свіжим.
  •  Науково доведено, що харчування та ступінь вираженості загострення вугрової висипки ніяк між собою не пов’язані, але, тим не менш, зловживати солодощами, прянощами і копченостями не варто, оскільки простежується зв’язок між функціями шлунково-кишкового тракту і станом шкіри.
  • Не користуйтеся кремами з сумнівною репутацією – застосовуйте лише аптечні косметичні засоби з позначкою «некомедогений»: такі продукти не містять інгредієнтів, які утворюють пробки в сальних залозах.
  •  У жодному випадку не чавіть вугрі: це не тільки не допоможе позбутися висипки, а й загрожує вкрай неприємними ускладненнями у вигляді рубців, приєднання бактеріальної інфекції танових вугрів.

Як позбутися вугрів: лікування

Схема лікування вугрів включає застосування місцевих і внутрішніх засобів. Незалежно від ступеня враженості вугрової хвороби, лікування, як внутрішнє, так і місцеве, повинен призначати тільки лікар. Крім цього, в деяких випадках пацієнтам рекомендується додаткове обстеження у ендокринолога, гінеколога, гастроентеролога. У випадку легкої форми вугрової хвороби курс лікування зазвичай складається з протизапальних засобів, антибактеріальних препаратів і засобів, які нормалізують процес кератинізації (процес, при якому в клітинах епідермісу відкладається кератин, завдяки якому роговий шар шкіри стає еластичним і міцним).

Для лікування вугрів середнього ступеня тяжкості використовуються антибактеріальні препарати широкого спектру дії, ретиноїди, а також антиандрогенні препарати (у разі виявлення у жінок ендокринних порушень). Також місцево використовують антибактеріальні засоби, або поєднують їх використання з протизапальними препаратами та засобами для нормалізації кератинізації. У випадку важкої форми вугрової хвороби системний курс лікування складається з прийому ретиноїдів, антибактеріальних препаратів, також додатково приймаються препарати для нормалізації роботи сальних залоз.

Як позбутися вугрів: вітаміни А і Е

Важливу роль в лікуванні вугрів відіграють жиророзчинні вітаміни А та Е. Науково доведено, що вітамін А (ретинол) не тільки позитивно впливає на організм в цілому, але й сприяє загоєнню ран та відновлення ушкоджених тканин і органів, нормалізує себорегуляцію, звужує пори, зменшує глибину рубців й дрібних зморшок тощо. У свою чергу, вітамін Е (токоферол) діє як потужний антиоксидант. Він також підсилює і доповнює ефект вітаміну А, захищає шкіру від старіння, усуває кисневе голодування. Завдяки впливу вітаміну Е сальні залози починають функціонувати в нормальному режимі, посилюється синтез колагену й шкіра очищується та набуває пружності.

Ці два вітаміни гармонійно поєднує в собі комплексний вітамінний препарат АЕвіт Київського вітамінного заводу. АЕвіт в спільній терапії вугрової хвороби стимулює відновлення та регенерацію пошкодженої шкіри, нормалізує синтез шкірного сала, сприяє природному очищенню сальних залоз та звужує пори. Крім цього, АЕвіт вирізняється імуномодулюючими властивостями, завдяки яким він зміцнює захисні сили організму.

Комбінований вітамінний препарат АЕвіт випускається у формі м’яких желатинових капсул й використовується для лікування пацієнтів старше 18 років. Схему прийому АЕвіта підбирає лікар, однак зазвичай препарат призначається по 1 капсулі на добу після їжі. Тривалість прийому — 30-40 днів. За необхідності курс прийому комбінованого вітамінного препарату АЕвіт можна повторити через 3-6 місяців.

Рекомендуем также ознакомиться с разделами:



Реклама лекарственного средства. Перед применением необходимо обязательно проконсультироваться с врачем и ознакомиться с инструкцией. Р. У. МОЗ Украины № UA/7362/01/0 от 11.01.2018 №48.

Производитель: АО «Киевский витаминный завод». Украина, 04073, г. Киев, ул. Копыловская, 38

ТОРГОВАЯ МАРКА «АЕВИТ» ЯВЛЯЕТСЯ ЗАРЕГИСТРИРОВАННЫМ ЗНАКОМ, ПРАВА НА ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КОТОРОГО ПРИНАДЛЕЖАТ АО «КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД»