Як позбутися прищів | Аевит
Аевит → Угри и прыщи → Як позбутися прищів

Як позбутися прищів

Прищі та вугрі можуть надовго зіпсувати нам настрій, особливо у випадку підвищеної схильності до виникнення цих «маленьких косметичних недоліків». Втім, навіть найбільш впертих прищів можна позбутися, або навіть… запобігти їх утворенню.

Механізм виникнення прищів наступний: порушується робота сальних залоз, які виробляють надто велику кількість шкірного сала. Відмерлі клітини шкіри (кератиноцити) і накопичення шкірного сала забивають гирла сальної залози, утворюючи там щільні «пробки»: саме таким чином утворюються вугрі, або закупорені протоки сальних залоз, які фахівці називають комедонами. Через утворення чисельних комедонів порушується відтік шкірного сала,а це створює ключові передумови для виненкнення прищів, передусім тому, що за таких обставин створюється сприятливе середовище для розвитку патогенних мікроорганізмів.

Як позбутися прищів цікаво усім

Питання «Як позбутися прищів?» звучить надто часто, оскільки, за статистикою, вони з’являються аж приблизно у 80 % людей у віці до 25 років. Вважається, що дехто із нас має певну схильність до виникнення прищів, яка пов’язана з особливостями організму. Активність роботи сальних залоз регулюється ферментами зі складними назвами (3β-гідроксістероіддегідрогеназа та ін.) і часом вони не надто «пильнують» за цим процесом. У таких випадках гормон тестостерон, який впливає на утворення шкірного сала, циркулює у крові в більш активному стані, а рецептори сальних залоз стають надто чутливими до тестостерону, що врешті-решт призводить до надмірної активності самих залоз.

До речі, тестостерон, всупереч розхожій думці, є не лише у чоловіків. Він в невеликій кількості утворюється яєчниками і наднирковими жінок. Тому лікарі-гінекологи, вирішуючи проблему по позбавленню від прищів, призначають гормональні препарати, які мають властивості регулювання гормональних перекосів чоловічих і жіночих гормонів при синдромі полікістозних яєчників або гірсутизмі.

Що допоможе позбутися прищів?

Очищення шкіри, котре забезпечує повну відсутність чорних крапок, або комедонів, — один з перших та найбільш ефективних кроків щодо позбавлення від прищів, оскільки прищик формується «під» самим комедонім – чорною цяткою. Тому перша порада щодо позбавлення від прищів — проводити регулярний догляд за шкірою і очищення її від комедонів – чорних цяток.

Щоб позбутися прищів, фахівці радять очищувати шкіру косметичними засобами догляду для видалення надлишок шкірного сала і відмерлих клітин. Для цього використовуються продукти, виготовлені на основі кислот (фруктових або саліцилової.), оскільки бактерії, котрих визнають винуватцями виникнення прищів (Propionibacterium acnes), надто чутливі до дії кислот.

Що не допомагає позбутися прищів?

Методи, які не мають доказової бази та жодного підтвердження ефективності, або, навпаки, негативно впливають на шкіру при висипках – солярії, гідроколонотерапія (клізми чи промивання кишечника), гомеопатичні препарати, озонотерапія.

Косметологічні процедури, які дійсно допоможуть позбавитися від наслідків прищів на шкірі (рубців) – різноманітні пілінги та шліфування (в тому числі лазерне) – потрібно проводити лише за участю медичного спеціаліста.

Однак першопричини появи прищів — підвищене утворення шкірного сала, недостатній захист клітин шкіри, вплив безлічі негативних факторів та стресів (в тому числі окислювального стресу, а також гіпоксії, зумовленої нестачею кисню) – зазвичай усунути неможливо. Тому для лікування вугрової хвороби, метою якого є позбавлення від прищів, застосовується складна схема, до якої входить використання як зовнішніх засобів, так і пероральних препаратів.

Як позбутися прищів: допоможуть лікарі

Важливо щоб спеціаліст – дерматолог або косметолог – допоміг підібрати відповідні гігієнічні засоби догляду, гелі для вмивання, креми з легкою текстурою тощо. Якщо після 3-6 місяців дотримання всіх рекомендацій стану шкіри не поліпшується, кількість прищів суттєво не зменшується, або вони зливаються чи перетворюються в великі інфільтрати тощо, можуть знадобитися додаткові обстеження у гінеколога-ендокринолога чи в інших спеціалістів. Після обстежень лікар зможе призначити необхідний курс лікування чи відкоригувати існуючий.

У випадку важкої форми акне курс лікування складається з прийому антибактеріального препарату широкого спектру дії, ретиноїдів, а у випадку виявлення у жінок ендокринних порушень — антиандрогенного препарату. Місцево рекомендується застосування антибактеріального препарату самостійно або у комплексі з протизапальним засобом чи продуктами, що нормалізують процеси кератинізації.

При надто важких формах вугрової хвороби лікар може призначити додатково до стандартної терапії засіб для нормалізації роботи сальних залоз.

Про вітаміни А, Е і акне

За даними багатьох досліджень було виявлено, що дефіцит вітаміну А в організмі може привести до появи прищів. Вітамін А здатний знизити утворення шкірного жиру сальної залозою. Вітамін Е – потужний антиоксидант, який в дуеті з вітаміном А вважається засобом, здатним протидіяти негативним факторам навколишнього середовища.

АЕвіт виробництва Київського вітамінного заводу стимулює процеси регенерації, підвищує специфічну і неспецифічну резистентність організму. АЕвіт здатний нормалізувати обмін речовин, діє як антиоксидант, відновлює капілярний кровообіг, підвищує стійкість тканин до нестачі кисню.

Для того щоб позбутися прищів окрім з місцевого лікування також приймають препарат АЕвіт після їжі щодня по одній капсулі в день протягом 30-40 днів. При необхідності повторний курс рекомендується проводити через 3-6 місяців.

Рекомендуем также ознакомиться с разделами:



Реклама лекарственного средства. Перед применением необходимо обязательно проконсультироваться с врачем и ознакомиться с инструкцией. Р. У. МОЗ Украины № UA/7362/01/0 от 11.01.2018 №48.

Производитель: АО «Киевский витаминный завод». Украина, 04073, г. Киев, ул. Копыловская, 38

ТОРГОВАЯ МАРКА «АЕВИТ» ЯВЛЯЕТСЯ ЗАРЕГИСТРИРОВАННЫМ ЗНАКОМ, ПРАВА НА ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КОТОРОГО ПРИНАДЛЕЖАТ АО «КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД»