Прищі на спині і лікування | Аевит
Аевит → Угри и прыщи → Прищі на спині і лікування

Прищі на спині і лікування

Прищі на спині — проблема досить поширена, незалежно від статі і віку. Прищі викликають значний психологічний, а часом і фізичний, дискомфорт, особливо влітку, коли настає пора пляжного сезону. Погляди, звернені на засіяну прищами спину, змушують комплексувати, крім цього, свербіж і неприємні відчуття, що супроводжують цю ваду, здатні затьмарити життя будь-якої людини. Але варто знати, що крім естетичної складової проблеми, існує більш важлива, яка прихована всередині організму, — причина їх виникнення.

Чому з’являються прищі на спині

ННезважаючи на те, що прищі на спині — явище досить поширене, у більшості воно протікає в слабо вираженій формі, і розцінюється як явище, що має пройти саме по собі. Тільки 20% людей звертаються за медичною допомогою, оскільки вони нездатні самостійно вирішити цю проблему: що б вони не робили, прищі на спині не проходять. Так чому ж хтось все життя змушений страждати, а хтось навіть не здогадується, наскільки серйозною може бути ця проблема? Шкіра на спині лишається красивою і чистою до тих пір, поки піт і шкірне сало, які містяться в кожному фолікулі, виділяються з них нормально, без перешкод. Як тільки цей процес порушується, продукти виділення шкірних залоз згущуються, закупорюють залози, й всередині фолікулів починається запалення. Далі утворюється прищ, який згодом може загноїтися. В такому випадку, і якщо нічого не робити, нерідко залишається потворний шрам на шкірі.

Варто зазначити, що до виникнення прищів на спині більш схильні чоловіки, і це пояснюється тим, що для представників сильної статі характерне більш активне функціонуванням сальних залоз. Втім, однозначно відповісти на питання, що провокує початок патологічного процесу, лікарі досі не можуть. Серед вірогідних та найбільш поширених причин утворення прищів на спині можна виділити наступні:

  • Генетичну, коли схильність до утворення прищів передається з покоління в покоління. Це обумовлено певними дефектами біохімічних процесів, які постійно відбуваються в прошарках шкіри – вони порушують її нормальну здатністю до очищення та оновлення. Спадковість також визначає характер вікових змін шкіри, реакцію шкіри на вплив навколишнього середовища тощ.;
  • Себорею, коли кількісний і якісний склад шкірного сала змінюється і порушується секреторна функція сальних залоз. Науково доведено, що в розвитку прищів (комедонів) задієне шкірне сало, яке у випадку зміни кількісно-якісного складувикликає запальну реакцію в фолікулах. Тому при підвищеній себорегуляції в схему лікування часто додають препарати, які знижують функцію сальних залоз;
  • Мікрофлору шкіри, котра в нормі визначається декількома видами бактерій, але коли вона змінюється, це призводить до виникнення прищів;
  • Гормони, котрі регулюють всі процеси, що відбуваються в організмі, а також впливають на утворення прищів, адже робота сальних залоз значною мірою регулюється андрогенними гормонами. І якщо у дорослої людини раптово з’являються прищі на спині, то обов’язково потрібно відвідати ендокринолога..

Дефіцит вітамінів А і Е — ще одна з ймовірних причин виникнення проблеми прищів на спині. Вплив вітамінів на шкіру не можна недооцінювати, а саме А і Е можна справедливо назвати вітамінами здоров’я і краси шкіри, оскільки їх дефіцит призводить до затяжних запальних процесів на шкірі. Без вітаміну А (ретинолу) просто неможлива нормальна робота сальних залоз, він незамінний при лікуванні вугрової висипки, сухості шкіри. Вітамін А підтримує природний процес ділення клітин шкіри, а також перешкоджає утворенню зморшок.

Вітамін Е (токоферол) є потужним антиоксидантом, який нейтралізує активність вільних радикалів та дію токсичних речовин, які з’являються в результаті діяльності клітин, а також перешкоджає старінню шкіри, нейтралізує фотопошкодження, що завдає їй сонячне випромінювання. Крім цього, вітамін Е перешкоджає утворенню шрамів після лікування вугрової висипки.

АЕвіт в лікуванні прищів на спині

Вітаміни А і Е при одночасному застосуванні підсилюють і доповнюють ефекти один одного, тим самим забезпечують багатостороннє комплексний терапевтичний ефект. У процесі лікування прищів на спині дерматологи, як правило, рекомендують застосування комбінованого вітамінного препарату Київського вітамінного заводу АЕвіт: у ньому в необхідних дозах містяться вітаміни А і Е. до того ж форма вітаміну А в складі препарату АЕвіт (ретинолу пальмітат) є природною сполукою з максимальною біодоступністю, і вважається оптимальною формою вітаміну для лікування прищів на спині.

АЕвіт нормалізує обмін речовин і усуває кисневе голодування в клітинах шкіри, стимулює процеси відновлення шкіри, підвищує імунітет, виявляє активну антиоксидантну дію і відновлює капілярний кровообіг.

Комбінований вітамінний препарат АЕвіт випускається у вигляді капсул і використовується для лікування пацієнтів старше 18 років. Схему прийому АЕвіта підбирає лікар, проте в стандартній ситуації препарат призначається по 1 капсулі на добу, після їжі, тривалість прийому — 30-40 днів. При необхідності курс прийому комбінованого вітамінного препарату АЕвіт можна повторити через 3-6 місяців.

Рекомендуем также ознакомиться с разделами:



Реклама лекарственного средства. Перед применением необходимо обязательно проконсультироваться с врачем и ознакомиться с инструкцией. Р. У. МОЗ Украины № UA/7362/01/0 от 11.01.2018 №48.

Производитель: АО «Киевский витаминный завод». Украина, 04073, г. Киев, ул. Копыловская, 38

ТОРГОВАЯ МАРКА «АЕВИТ» ЯВЛЯЕТСЯ ЗАРЕГИСТРИРОВАННЫМ ЗНАКОМ, ПРАВА НА ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КОТОРОГО ПРИНАДЛЕЖАТ АО «КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД»