Пляжне старіння. Як мінімізувати шкоду сонця за допомогою вітамінів | Аевит

Пляжне старіння. Як мінімізувати шкоду сонця за допомогою вітамінів

Аевит → Наукові публікації → Пляжне старіння. Як мінімізувати шкоду сонця за допомогою вітамінів

Пляжне старіння. Як мінімізувати шкоду сонця за допомогою вітамінів

Сьогодні усі соціальні мережі рясніють яскравими моментами літнього відпочинку: хтось на яхті прямує морями та океанами, хтось ніжиться в затінку пальмового листя на казкових островах, а хтось просто насолоджується плодами таланту садівника на дачі. Серед цих життєрадісних моментів мене зацікавила, навіть, не фотографія, на якій зображена досить вродлива пара – чоловік і жінка у розквіті сил на білосніжному пляжі безкрайого моря, а підпис: «Пляж – сонце, повітря, пісок! Що ще потрібно людині, щоб зустріти старість?». Сумно це чи радісно? Напевно, все залежить від того, з якого боку підійти до питання про старість: з економічного чи медичного. Але, оскільки я – лікар, до того ж дерматолог, пропоную підійти з найпомітнішої частини цього питання, а саме шкіри!

Звичайно, і медична косметологія, і дерматологія пропонують максимум зусиль, щоб знайти можливість сповільнити старіння шкіри, однак стан шкіряних покровів прямо залежить від стану всього організму, тобто, щоб зберегти шкіру здоровою та молодою, необхідно піклуватись про стан всього організму. Але все ж найголовнішими причинами старіння шкіри вважаються дві. По-перше, це природне старіння шкіри (так зване хроностаріння), яке є генетично запрограмованим процесом і пов’язане з віковою перебудовою організму. По-друге, старіння шкіри, що викликане надмірним впливом ультрафіолетових променів – саме такий тип старіння називають фото старінням, в результаті якого відбувається особливий вид ураження шкіри, не пов’язаний з генетичними передумовами.

Всі знають, що засмага – головний ворог молодої шкіри, але все одно щоліта на пляжах яблуку нема де впасти, а взимку до солярію потрібен попередній запис. Між тим сонячні промені і сонячне світло життєво необхідні для всіх живих організмів та дають на шкіру напрочуд корисно, але в помірних дозах! Надмірний і регулярний вплив ультрафіолету призводить до передчасного старіння шкіри.

Історія знала різні часи: Стародавня Греція вклонялася атлетичному і засмаглому тілу; потім в моді були бліді аристократи, які протягом року ховалися від сонця під шаром пудри та парасольками. Ознаки фото старіння були описані в дерматології більш, ніж сто років тому під назвами «шкіра селян» і «шкіра моряків». Характерними ознаками цього стану є: сухість шкіри, зниження тургору, втрата еластичності, виражена пігментація, потовщення шкіри з підкресленим шкірним малюнком, велика кількість поверхневих та глибоких зморшок, в результаті чого людина виглядає старіше свого біологічного віку. Така шкіра губить свої захисні властивості, що суттєво збільшує ймовірність розвитку шкірних захворювань, в тому числі новоутворень і різних видів раку шкіри.

Сучасне життя дуже сильно змінила відношення людей до зовнішності, особливо до того, як виглядає їх шкіра. У забезпечених людей увійшов до моди активний відпочинок (особливо на морі), тривалі прогулянки, заняття спортом на природі. Відповідно, засмага потроху перестала сприйматись, як наслідок тривалої роботи на відкритому повітрі і перейшла до розряду речей, які свідчать про здоров’я, статок, а також стала символом сексуальності.

Але сексуальна засмага проходить через пару тижнів, а зморшки лишаються на все життя!

Чи можна попередити фото старіння шкіри? На щастя, попередження фото старіння цілком можливе і. навіть, необхідне.

Захист шкіри від зайвого впливу ультрафіолетових променів може здійснюватись за допомогою екзогенних (зовнішніх) і ендогенних (внутрішніх) засобів – фото протекторів. Зовнішні фотопротектори – спеціальні сонцезахисні засоби, які захищають шкіру від впливу сонячних променів ззовні. Внутрішні засоби – це речовини, дія яких направлена на запобігання чи відновлення наслідків негативної дії агресивних факторів зовнішнього середовища зсередини. Такі властивості мають нутрієнти: деякі мікроелементи і вітаміни, серед яких найбільш сильну фотопротекторну дію мають вітамін А (ретинолу пальмітат) і вітамін Е (токоферолу ацетат). Таку комбінацію вітамінів має у складі препарат АЕвіт – один з найпопулярніших та ефективних на сьогоднішній день комбінованих полівітамінних комплексів широкого спектру дії, який відомий не одному поколінню лікарів і пацієнтів. В Україні єдиним виробником АЕвіту вже більше 20 років є Київський вітамінний завод.

Але чому саме АЕвіт? Що в цьому препараті такого особливого, що робить його стабільно ефективним і популярним протягом довгих років? У ньому ж міститься лише два вітаміни і немає інших мікроелементів і великого списку допоміжних речовин, як в інших полівітамінних засобах? Справа в тому, що ефективна дія препарату АЕвіт базується на ідеальному поєднанні вітамінів А і Е, що входять до його складу та забезпечують синергізм і активність впливу. Їх роздільне використання дає слабкі результати, так як саме вітамін Е перешкоджає окисленню та сприяє засвоєнню вітаміну А. При цьому, препарат не містить, як то кажуть, нічого зайвого, що практично виключає ризик алергічних реакцій!

АЕвіт має потужну антиоксидантну дію у боротьбі з вільними радикалами; сприяє регенерації тканин організму, шкіри і слизових оболонок; стимулює вироблення колагенових, еластичних волокон та фібробластів, що запобігає передчасне старіння шкіри, покращує стан волосся й нігтів. Крім того, сприятливо впливає на циркуляцію крові, зміцнює і поновлює стінки судин, знижає втомленість, сприяє збереженню репродуктивної функції, впливаючи на розвиток і роботу гормональної і статевої систем, бере участь і підтримці імунітету і поновленню зору.

Тим не менш, слід розуміти, що АЕвіт – це лише допоміжний елемент у комплексній системі боротьби зі старінням, і не є засобом заміщення здорового способу життя. Крім того, самостійне і безконтрольне його використання без консультації спеціаліста може привести до несприятливих ефектів. Для прийому АЕвіту існують певні показання, виходячи з яких, і вибудовується оптимальна схема застосування, як для профілактики передчасного старіння, так і для комплексного лікування дерматологічних хвороб, у тому числі акне.

Рекомендуєма ознайомитися з родзілами:Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням необхідно обов\'язково проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з інструкцією. Р.П. МОЗ України №UA/7362/01/0 від 11.01.2018 №48.

Виробник: АТ "Київський вітамінний завод". Україна, 04073, м. Київ, вул. Копилівська, 38

ТОРГОВА МАРКА "АЕВІТ" Є ЗАРЕЄСТРОВАНИМ ЗНАКОМ, ПРАВА НА ВИКОРИСТАННЯ ЯКОГО НАЛЕЖАТЬ ПАТ "КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД"