Екзема на руках: як лікувати | Аевит
Аевит → Дерматиты и экземы → Екзема на руках: як лікувати

Екзема на руках: як лікувати

Екзема на руках – вкрай неприємне хронічне запальне захворювання шкіри, основними симптомами якого є висипка, тріщини, везикули (бульбашки), наповнені рідиною, які не тільки болять але й підвищують ризик інфікування шкіри. Екзема на руках – причина істотного психологічного дискомфорту, адже специфічну висипку неможливо приховати від нетактовних поглядів оточуючих. Втім, від них та інших симптомів цього захворювання можна позбавитися – хоча б на певний час..

Екзема на руках: форми та різновиди

В залежності від причин і симптомів розрізняють наступні різновиди екземи на руках.

 Ідіопатична екзема на руках – форма хвороби, причина виникнення якої не встановлена. Імовірно до її виникнення можуть призводити деякі зовнішні і внутрішні чинники: спадковість, емоційні потрясіння, травматичні для психіки події, хвороби щитовидної залози, цукровий діабет і дисфункції шлунковоишкового тракту.

Атопічна (алергічна) екзема на руках. Цей вид екземи має алергічне походження. Люди, схильні до алергії на шерсть тварин, пилок рослин, деякі продукти харчування найчастіше стикаються з цим видом екземи.

Професійна екзема на руках. Така екзема розвивається, коли на шкіру тривалий час впливають хімічні речовини, навіть звичайне миючий засіб може провокувати виникнення екземи на руках. Спочатку професійна екзема з’являється в місці контакту шкіри з подразником, а згодом поширюється на здорові ділянки шкіри на руках.

Мікробна екзема на руках з’являється на шкірі з різноманітними ураженнями, в місцях, які були травмовані та схильні до контамінації мікроорганізмами.

Екзема на руках: причини

Конкретні причини виникнення екземи на руках до кінця не з’ясовані, але досить чітко визначені фактори впливу (внутрішні та зовнішні), які відіграють важливу роль у розвитку того чи іншого виду екземи. В цілому ж вважається, що екзема — захворювання мультифакторное, тому для її виникнення та розвитку необхідне поєднання кількох чинників.

До внутрішніх факторів належать:

  • Особливості нервової системи. Іноді функціональні порушення в роботі нервової системи призводять до порушень нервової регуляції шкіри. Таким чином, виникає незначний спазм судин і проблеми живлення тканин шкіри. Важливу роль нервової системи підтверджують випадки симетричних висипань при екземі.
  • Гормональні (ендокринні) порушення. Часто в організмі порушуються механізми адаптації, він не в змозі адекватно відреагувати і перебудуватися при негативному впливі зовні, й це проявляється шкірними висипаннями та судинними розладами.
  • Імунологічні порушення зазвичай спровоковані зниженнями функції одних ланок імунної системи та гіперфункцією інших. Це провокує підвищену чутливість з боку шкіри та утворення відповідних проявів.
  •  Хронічні інфекції, в тому числі грибкові захворювання, карієс, синусити тощов – вони постійно тримають імунну систему в стані бойової готовності, а це призводить до її підвищеної чутливості.
  • Особливості будови шкіри. Іноді навіть легкі ушкодження шкіри імунна система сприймає неадекватно, як антигени, й активно починає з ними боротися, тим самим провокуючи утворення екземи.
  • Особливості будови шкіри. Іноді навіть легкі ушкодження шкіри імунна система сприймає неадекватно, як антигени, й активно починає з ними боротися, тим самим провокуючи утворення екземи.

Зовнішні фактори – найрізноманітніші подразники (парфумерія, побутова хімія, барвники тощо), які, потрапляючи в організм чи при контакті зі шкірою, викликають хворобливу реакцію імунітету.

Симптоми екземи на руках

Незважаючи на те, що екзема на руках може проявлятися по-різному, всі подібні випадки об’єднує низка специфічних симптомів. Це почервоніння, набряклість в області висипання, утворення везикул, наповнених рідиною, їх руйнація, після якої утворюються мокнучі рани. Сухі шкірні бляшки дрібно лущаться і стають грубими, запалені ділянки шкіри сверблять… Усі ці прояви дозволяють безпомилково діагностувати екзему.

Лікування екземи на руках

Лікування екземи на руках завжди проводиться комплексно, а склад схеми терапії залежатиме від причин хвороби, її перебігу та форми.

Гостра форма екземи на руках вимагає застосування антигістамінних препаратів. Також у такому випадку призначаються гормональні ліки (глюкокортикоїди). Окрім цього зазвичай проводиться дезінтоксикаційна терапія для зменшення кількості токсинів в організмі. Мікробна екзема лікується із додатковим застосуванням антибактеріальних препаратів.

Зовнішнє лікування також залежить від характеру запального процесу і площі ураження. Використовують, знову таки, засоби на основі глюкокортикостероїдів, іноді — в комбінації з антибіотиками. Застосовуються спеціальні препарати для утворення захисної плівки на шкірі та зменшення свербежу. Після підсихання екземи на руках рекомендується нанесення крему з легкою текстурою.

Важлива роль при лікуванні екземи на руках відводиться вітамінотерапії, зокрема прийому препаратів на основі вітамінів А і Е. Вітамін А (ретинол) сприяє нормальному утворенню нових епітеліальних клітин, стимулює синтез речовин, які нормалізують стан шкіри, гальмує процес зроговіння шкіри, прискорює загоєння і стимулює активність всіх ланок імунітету. Вітамін Е (токоферол) має виражену антиоксидантну дію, захищає клітини шкіри від пошкоджень, бере участь в обміні селену, позитивно впливає на перебіг запальних процесів.

До схеми лікування цього захворювання часто включаються комбінації вітамінів А і Е, наприклад, у вигляді комбінованого вітамінного препарату АЕвіт. До складу АЕвіта входить ретинолу пальмітат і токоферолу ацетат, які доповнюють і підсилюють ефекти один одного й позитивно впливають на організм і, зокрема, на шкіру.

Комбінований вітамінний препарат АЕвіт випускається у вигляді капсул і використовується для лікування та профілактики у дорослих. Схему прийому АЕвіта підбирає лікар, проте в стандартній ситуації препарат призначається по 1 капсулі на добу, після їжі. Тривалість прийому — 30-40 днів. У випадку необхідності курс прийому комбінованого вітамінного препарату АЕвіт можна повторити через 3-6 місяців.

Рекомендуем также ознакомиться с разделами:



Реклама лекарственного средства. Перед применением необходимо обязательно проконсультироваться с врачем и ознакомиться с инструкцией. Р. У. МОЗ Украины № UA/7362/01/0 от 11.01.2018 №48.

Производитель: АО «Киевский витаминный завод». Украина, 04073, г. Киев, ул. Копыловская, 38

ТОРГОВАЯ МАРКА «АЕВИТ» ЯВЛЯЕТСЯ ЗАРЕГИСТРИРОВАННЫМ ЗНАКОМ, ПРАВА НА ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КОТОРОГО ПРИНАДЛЕЖАТ АО «КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД»