Не тільки у підлітків. Як виникають прищі на обличчі | Аевит

Не тільки у підлітків. Як виникають прищі на обличчі

Аевит → Угри и прыщи → Не тільки у підлітків. Як виникають прищі на обличчі

Не тільки у підлітків. Як виникають прищі на обличчі

Прищі на обличчі можуть виникати в будь-якому віці, й вони однаково засмучують нас як в 15 років, так і в 55. Проте ніколи не пізно зрозуміти, що ж вони собою являють – це допоможе з ними ефективно боротися.

Звідки беруться прищі на обличчі?

Хочемо ми цього чи ні, а нас завжди оточують мікроби. Більш того — мільйони з них живуть на нашій шкірі безпосередньо! Причому в переважній більшості випадків організм не тільки абсолютно цього не помічає, але навіть потребує цих мешканців, адже нормальна мікрофлора шкіри – важлива складова її здоров’я. Мікроорганізми, котрі входять до її складу, подібно своїм «колегам», що мешкають в кишечнику, беруть участь у створенні середовища, некомфортного для більшості транзиторних потенційно патогенних мікроорганізмів. Втім, у разі зміни складу мікроскопічних «колоністів» або стану шкіри, «ідилія» в цих стосунках може припинитися. А свідчить про зазвичай рясні прищі на обличчі…

Прищі на обличчі: про анатомію і мікробіологію

Варто почати з того, що дрібні запалені вузлики з білою головкою, які ми дружно називаємо прищами, насправді є запалена волосяними мішечками — фолікулами. Кожен фолікул, в якому сидить цибулина волосини, укомплектовано крихітною сальною залозою, котра виробляє захисний секрет — шкірне сало. При цьому і волосся, і сальні залози, а ще потові залози і нігті є важливими складовими шкіри — її придатками.

До кожного придатку шкіри «тяжіють» свої мікроорганізми. Причому якщо частина з них полюбляє «затишні місця» на кшталт гирла волосяного фолікула, то інші «небайдужі» до шкірного сала або поту. Хоча за нормальних обставин в самих шкірних залозах мікроби не живуть (їх секрет має антибактеріальні властивості), тим не менш, при порушенні їх функції саме там скупчуються колонії бактерій. Прищі на обличчі виникають так часто саме тому, що там зосереджено багато сальних і потових залоз, та до того ж ще відкритих для збудників.

Прищі на обличчі: сприятливі умови для збудників

У переважній більшості випадків, прищі на обличчі з’являються не на рівному місці, а в результаті виникнення особливих умов. Передумови для розвитку запального процесу найчастіше створює закупорка гирла фолікула, в результаті якого шкірне сало не виходить на поверхню, а накопичується в волосяному мішечку, де згодом поступово ущільнюється, твердне та втрачає свої захисні властивості.

При цьому ділянка шкіри навколо ураженого фолікула сохне і подразнюється, оскільки не отримує необхідної кількості змазки. Паралельно починає гинути колонія дружніх бактерій, оскільки середовище довкола змінюється. Одночасне ослаблення всіх ланок захисту поверхні шкіри перетворю закупорений фолікул на легку здобич для патогенних мікробів, які, власне, і викликають запалення.

До речі, пробка зі шкірного сала у фолікулі — комедон – в народі зветься «вугром». Й саме вугрі вважаються найбільш поширеною причиною виникнення прищів на обличчі.

Методи лікування прищів на обличчі залежать від ступеню важкості перебігу захворювання. Якщо прищів на обличчі небагато, то зазвичай для лікування призначають антибактеріальні і протизапальні препарати, а також засоби, які роблять шкіру більш еластичною та міцною.

Прищі на обличчі: стратегії лікування

Якщо ситуація з прищами на обличчі погіршується, додатково рекомендуються ретиноїди, антибіотики широкого спектру дії, гормональні препарати (для жінок з ендокринними порушеннями); місцево – препарати на основі антибіотиків або комбінація «антибіотик + протизапальний препарат», а також засоби, що оптимізують процес кератинізації.

При великій кількості прищів (більше 40 і якщо більшість з них запалені) лікування складається з цілого комплексу препаратів – антибактеріальних, групи ретиноїдів, а також засобів для нормалізації функції сальних залоз.

Тепер, коли ми трохи розібралися у причинах та механізмах виникнення прищів на обличчі та дізналися про методи їх лікування, варто згадати про можливість профілактики виникнення цієї проблеми. Оскільки у розвитку запалення фолікула задіяні три чинники – порушення відтоку шкірного сала, прошення місцевої мікрофлори та ослаблення імунного захисного механізму, а також атака патогенних мікроорганізмів – цілком логічно припустити, що втручання на будь-якому етапі могло б запобігти виникненню прища. Так на який з цих трьох факторів орієнтуватися?

На жаль неможливо гарантувати, що за рахунок частого \ ретельного очищення шкіри милом або використання скрабів, можна не допустити пробки у фолікулі. Так, регулярно змивати пил, мертві клітини поверхневого епітелію й застарілий секрет потових та сальних залоз, безумовно, необхідно ( так само як і косметику). Але робити це занадто часто і грубо не можна: для відновлення захисної мікрофлори та ліпідної плівки на поверхні шкіри потрібен час, а без них шкіра залишається беззахисною не тільки перед будь-яким шкідливим мікробом, а й перед променями сонця, поривами вітру тощо. Так само немає ніякої змоги застрахуватися і від контакту з патогенними мікроорганізмами. А ось посилити опір шкіри будь-яких несприятливих факторів – цілком можливо і навіть потрібно!

Прищі на обличчі: АЕвіт для лікування та профілактики

Найприроднішим помічником у вирішенні цього завдання служать всім нам відомі жиророзчинні вітаміни А і Е, тобто ретинол і токоферол. Так, наприклад, ретинол бере участь в окисно-відновних процесах, регулює синтез білків, функції клітинних і субклітинних мембран, обмін речовин і імунітет, і тому часто застосовується при лікуванні гнійничкових, ранових, опікових і трофічних уражень шкіри. В «активі» токоферолу — здатність регулювати імунітет, захищати клітини від кисневого голодування і виступати в ролі універсального захисника клітинних мембран від пошкодження перекисними ліпідами. Більше того, завдяки антиоксидантній дії, вітамін Е також може захищати подвійні зв’язки в молекулах вітаміну А від перекисного окислення. Власне, саме ця властивість токоферолу понад півстоліття тому надихнула вчених на створення двокомпонентного препарату АЕвіт, який призначається для внутрішнього застосування. Його ефект при лікуванні різних захворювань шкіри зумовлений як індивідуальними властивостями його складових, так і їх здатністю до взаємодії (синергії).

Пропорції ретинолу і токоферолу в АЕвіті підібрані таким чином, що препарат діє щонайефективніше: кожна капсула містить 100 000 МО вітаміну А і 100 мг вітаміну Е. С Стандартний курс вітамінотерапії цим комплексним засобом передбачає прийом всього однієї капсули на добу протягом місяця (30 днів). У разі необхідності курс повторюють через 3-6 місяців.

Рекомендуем также ознакомиться с разделами:



Реклама лекарственного средства. Перед применением необходимо обязательно проконсультироваться с врачем и ознакомиться с инструкцией. Р. У. МОЗ Украины № UA/7362/01/0 от 11.01.2018 №48.

Производитель: АО «Киевский витаминный завод». Украина, 04073, г. Киев, ул. Копыловская, 38

ТОРГОВАЯ МАРКА «АЕВИТ» ЯВЛЯЕТСЯ ЗАРЕГИСТРИРОВАННЫМ ЗНАКОМ, ПРАВА НА ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КОТОРОГО ПРИНАДЛЕЖАТ АО «КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД»