Гнойнички і фолікули. Терапія загального профілю | Аевит

Гнойнички і фолікули. Терапія загального профілю

Аевит → Угри и прыщи → Гнойнички і фолікули. Терапія загального профілю

Гнойнички і фолікули. Терапія загального профілю

Оскільки прищі можуть з’являтися у всіх і в будь-якому віці, кожному з нас доводилося займатися їх ліквідацією. І хоча іноді для повного вирішення цієї проблеми потрібна допомога фахівців, в більшості випадків, з видимими її проявами вдається впоратися власними силами.

Що ж ми можемо зробити при самостійному лікуванні прищів і для профілактики їх виникнення в майбутньому?

Лікування прищів: подвійний напрямок

Лікування прищів умовно можна розділити на два процеси — відновлення гладкості та нормалізація стану шкіри. З першим все більш-менш ясно: для того, щоб якомога швидше ліквідувати запалення волосяного мішечка-фолікула, ми вдаємося до зовнішніх видам впливу, або, кажучи мовою медицини, місцевого лікування. Його зазвичай починають зі спроби зупинити запальний процес, а в разі невдачі «перебудовуються» на пошук способу прискорити визрівання і руйнування гнійничка з виходом його вмісту, після чого прагнуть якомога швидше прибрати сліди перебування прища на шкірі.

З другим складником лікування справа йде складніше, хоча саме від нього залежить, наскільки частим і рясним буде поява прищів надалі. Адже добитися бажаної чистоти шкіри — значить привести до ладу все в організмі. Для цього одних тільки місцевих заходів вже мало … Втім, препаруємо цю проблему (облишивши в спокої прищі) по порядку.

Лікування прищів: місцева терапія при катаральному запаленні

Оскільки прищ – це результат запалення волосяного фолікула, в його розвитку найчастіше спостерігаються найтиповіші стадії — катаральна і гнійна. Катаральна стадія характеризується затвердінням, почервонінням і хворобливістю ураженої ділянки шкіри, але при цьому, якщо запалення вдається зупинити і втамувати, всі його сліди зникають. Тому на цьому етапі в лікуванні прищів застосовують засоби, що зменшують набряк, що поліпшують трофіку і попереджують гіпоксію тканин. Це можна зробити за допомогою препаратів з імуномодулюючими властивостями, котрі підвищують життєстійкість клітин шкіри (на це здатні вітаміни А і Е).

До речі, відсутністю елементарних уявлень про особливості перебігу будь-яких запальних процесів у далеких від медицини людей пояснюється періодична поява псевдомедичні інформації — на кшталт чуток про існування «підшкірних прищів» ( «внутрішніх прищів», «внутрішньошкірних гнійників» тощо). Й тому якщо в інтернеті або ЗМІ вам зустрінеться пропозиція допомоги позбавлення від «внутрішніх гнійників», майте на увазі: вам просто «сватають» дорогий метод лікування прищів на стадії катарального запалення.

Лікування прищів: місцева терапія при гнійному запаленні

На жаль, незважаючи на адекватність лікування, на катаральної стадії запалення вдається зупинити не завжди, і тоді утворення на шкірі загноюється.

В цьому випадку ліквідувати його безслідно вже не вдається: хоча гнійний стрижень прища складається переважно з мертвих лейкоцитів, частина функціональної тканини теж гине. Втім, оскільки левова частка прищів не опускається нижче рівня епідермісу, а зміна його клітин протягом життя відбувається постійно, то і цей «підвид» фолікуліту майже ніколи не залишає стійких слідів. Саме з цієї причини лікарі при лікуванні прищів настійно рекомендують уникати видавлювання: якщо гній проникне через тонкий бар’єр, що відокремлює його від здорових тканин, то фолікуліт опуститься на рівень більш глибокого шару шкіри (дерми), і тоді при його загоєнні вже залишиться більш-менш глибокий (і помітний) рубець.

На гнійній стадії потрібне застосування місцевих антисептиків, тільки важливо застосовувати знезаражувальний засіб не «щедрою рукою» по всій шкірі, а місцево, влучаючи саме в прищ – так, щоб сохла тільки гнійна голівка прища, а навколишня його здорова шкіра залишалася необробленою. Після виходу гнійничка й грануляції (утворення скоринки) подальше лікування прищів має бути направлене на швидке загоєння залишкового дефекту шкіри. Для цієї мети зазвичай застосовують репаративні засоби, зокрема препарати, що містять сполуки ретинолу (вітаміну А), токоферолу (вітаміну Е), похідні пантотенової кислоти (вітаміну з групи В) та інші речовини, що стимулюють регенерацію тканин.

Лікування прищів: загальна терапія

Якщо вдало вилікуваний прищ був випадковою неприємністю, до якої шкіра в цілому не схильна, особливої загрози його поява не несе. Але якщо червоні вузлики з білими головкам стали виникати регулярно й навіть частіше, пора приділити підвищену увагу догляду за шкірою та здоров’ю в цілому.

При лікуванні прищів завжди враховують роль гормонів, яку вони відіграють у здоров’ї шкіри. Саме тому активізація гнійничкових захворювань шкіри служить серйозним приводом терміново перевіритися на цукор. Крім того, в розрахунок беруться і фізіологічні коливання гормонального фону, найбільше виражені в період статевого дозрівання, вагітності, лактації. Має значення і прийом гормональних препаратів, в тому числі пероральних контрацептивів. У переважній більшості випадків при лікуванні прищів, пов’язаних з гормональними коливаннями, без допомоги ендокринолога не обійтися, оскільки зазвичай мова ведеться вже про лікування акне.

Є ще один важливий момент в лікуванні прищів — прийом препаратів на основі вітамінів, які відіграють перші ролі у здоров’ї шкіри. Власне, до таких належать два жиророзчинні вітаміни – ретинол й токоферол – саме тому їх поєднання рекомендують при найширшому спектрі шкірних хвороб. При цьому, щоб уникнути небажаних перехресних реакцій, вітамінотерапію варто починати не з багатокомпонентних комплексів, а з адекватних комплексів, наприклад, з АЕвіта. Аевіт – ефективний комплекс на основі вітамінів А та Е, до складу кожної капсули якого введено фізіологічні дози ретинолу (100 000 МО) і токоферолу (100 мг ). Прийом АЕвіта по 1 капсулі на добу протягом 30 днів повністю покриває потребу в даних вітамінах, і сприяє відновленню здоров’я тканин внутрішніх органів, шкіри і організму в цілому.

Рекомендуем также ознакомиться с разделами:



Реклама лекарственного средства. Перед применением необходимо обязательно проконсультироваться с врачем и ознакомиться с инструкцией. Р. У. МОЗ Украины № UA/7362/01/0 от 11.01.2018 №48.

Производитель: АО «Киевский витаминный завод». Украина, 04073, г. Киев, ул. Копыловская, 38

ТОРГОВАЯ МАРКА «АЕВИТ» ЯВЛЯЕТСЯ ЗАРЕГИСТРИРОВАННЫМ ЗНАКОМ, ПРАВА НА ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КОТОРОГО ПРИНАДЛЕЖАТ АО «КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД»