Боремося з вуграми | Аевит
Аевит → Угри и прыщи → Боремося з вуграми

Боремося з вуграми

Вугрі на обличчі – мабуть, найбільш поширена скарга, з якою люди звертаються до косметологів. І хоча професійні (в тому числі апаратні) чистки на якийсь час звільняють шкіру від видимих проявів вугрового висипу, найкращою та найбільш надійною стратегією вирішення проблеми вважається системне оздоровлення шкіри. Зазвичай буває достатньо всього лише усунути дефіцит жиророзчинних вітамінів А і Е, щоб надовго забути про скарги щодо стану та вигляду шкіри.

Вугрі на обличчі: звідки проблема?

Вугрі на обличчі (як, втім, і на будь-яких інших ділянках тіла) виникають через скупчення шкірного сала в гирлі волосяних фолікулів — своєрідних «мікроворонок», в основі яких розташований корінь волосини. Такий фолікул має кожна волосина, яка розташована деінде на нашому тілі. У свою чергу, у кожного фолікула є своя крихітна сальна залоза, завдання якої — утворення секрету, що забезпечує м’якість і еластичність, як волосини, так і шкіри. У нормі кількість виробленого залозою шкірного сала точно відповідає як потребам волосини й «пропускній здатності» фолікула. Проте у деяких випадках — або через надмірну активність сальних залоз, або через закупорку шкірної пори й фолікула — секрет затримується, твердне і перетворюється в щільний стрижень — комедон. У народі ці самі комедони, зазвичай, надто помітні й запалені, називають вуграми.

Втім, світлі та темні цятки — тобто «мирні» комедони, котрі засіли в шкірі — зовсім не найгірший варіант вугрів на обличчі! Більш неприємна ситуація, коли в утвореної шкірним салом живильному середовищі активізуються патогенні бактерії, котрі викликають запалення. У таких випадках народний «фольклор» перейменовує вугрі в прищі, хоча, з точки зору лікарів, і в тому, і в іншому випадку мова йде про одне й те ж захворювання – вугрову висипку (вугрової хвороби), або акне, тільки в різних фазах розвитку.

Так, якщо на обличчі налічується близько десятка «спокійних» комедонів, деякі фахівці заводять мову про легкий ступінь акне. Якщо вугрів значно більше і велика їх частина з них запалена — про середню. І, нарешті, якщо рясні вугрі на обличчі перетворилися в болючі запалені гнійники, мова йде про важкий ступінь вугрової хвороби.

Вугрі на обличчі: як боротися?

Дієва стратегія лікування вугрів передбачає місцеву і системну терапію, котра обов’язково проводиться під контролем фахівця-дерматолога. Крім того, іноді пацієнтам потрібне додаткове обстеження і лікування у суміжних спеціалістів в області лікування захворювань, які безпосередньо впливають на стан шкіри: ендокринолога, гінеколога, гастроентеролога тощо.

Характер терапії відрізняється в залежності від ступеня тяжкості вугрової хвороби. При легкій формі захворювання зазвичай призначаються протизапальні, антибактеріальні препарати і засоби, які нормалізують процес кератинізації (утворення та накопичення зроговілих часток епідермісу на поверхні шкіри).

Людям з акне середнього ступеня тяжкості рекомендуються ретиноїди, препарати на основі антибіотиків широкого спектру дії, а також гормональні (зокрема у жінок — антиандрогенні) препарати (при виявленні ендокринних порушень). Місцево використовуються препарати на основі антибіотиків або комбінації антибіотик + протизапальний препарат, а також засоби, котрі оптимізують процес кератинізації.

При важкій формі вугрової хвороби основний акцент роблять на системній терапії (введення препаратів всередину), котра включає препарати з групи ретиноїдів, антибактеріальні препарати, а також препарати для нормалізації роботи сальних залоз.

Додаткову роль в позбавленні від вугрів на обличчі відіграє догляд, а саме – регулярне очищення шкіри від будь-яких забруднень, починаючи від банального пилу і закінчуючи залишками декоративної косметики та сонцезахисних засобів. Чому це так важливо, зрозуміти неважко: все, що може так чи інакше забивати пори шкіри, заважає нормальному відтоку шкірного сала, тобто стимулює утворення комедонів.

При цьому не варто забувати, що шкіра, в першу чергу, — найбільший людський орган, причому не який-небудь, а захисний, тобто спочатку запрограмований на самовідновлення. Тому можна сміливо стверджувати, що виникнення будь-яких захворювань шкіри свідчить про системні проблеми, серед яких можуть бути і інтоксикації, і гормональні порушення, і навіть банальний дефіцит вітамінів. На щастя, останню проблему можна досить легко вирішити самостійно.

Вугрі на обличчі: АЕвіт допоможе!

Як відомо, необхідні людині вітаміни бувають водо- і жиророзчинні. Так ось, шкіра обладнана тисячами маленьких залоз, які синтезують захисний масний секрет, вкрай небайдужа саме до жиророзчинних вітамінів! Більш того, один з них, вітамін D, вона взагалі продукує під дією ультрафіолетових променів самостійно – він забезпечує нормальний розвиток кісток у дітей, а також підтримує міцність кісткової системи у дорослих, й окрім того підтримує здоров’я епітелію. А ось вітаміни А та Е (один з яких — А — вважається вітаміном зору, росту і краси, а інший — Е — відомий як вітамін молодості та продовження роду) організм повинен отримувати ззовні. Проте експерти стверджують, що шанси жителів Землі на отримання всіх необхідних вітамінів з їжею з кожним роком зменшуються, тому брак вітамінів фахівці рекомендують компенсувати прийомом відповідних препаратів.

Саме для боротьби з дефіцитом двох найважливіших жиророзчинних вітамінів А і Е був створений АЕвіт. І хоча це один з найстаріших комбінованих препаратів (за деякими даними, перший досвід його застосування припав на роки Другої світової війни – вітамін Е вперше був синтезований в 1938 році, на рік пізніше, ніж вдалося отримати вітамін А), він навіть до сьогодні не втратив ані значущості, ані актуальності.

Як препарат з доведеною ефективністю АЕвіт призначають у комплексному лікуванні багатьох захворювань. Зокрема при лікуванні вугрів на обличчі прийом АЕвіта буде особливо результативним в тому випадку, якщо акне розвинулося внаслідок тривалого стресу, незбалансованого або неповноцінного (в тому числі через дотримання дієт для схуднення) харчування, швидкого схуднення, а також у людей зі шкідливим звичками (паління).

Препарат слід приймати по 1 капсулі 1 раз на добу протягом місяця (30 днів). Приблизно через півроку курс вітамінотерапії Аевітом можна буде повторити.

Рекомендуем также ознакомиться с разделами:



Реклама лекарственного средства. Перед применением необходимо обязательно проконсультироваться с врачем и ознакомиться с инструкцией. Р. У. МОЗ Украины № UA/7362/01/0 от 11.01.2018 №48.

Производитель: АО «Киевский витаминный завод». Украина, 04073, г. Киев, ул. Копыловская, 38

ТОРГОВАЯ МАРКА «АЕВИТ» ЯВЛЯЕТСЯ ЗАРЕГИСТРИРОВАННЫМ ЗНАКОМ, ПРАВА НА ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КОТОРОГО ПРИНАДЛЕЖАТ АО «КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД»