Вітамінотерапія як боротьба проти псоріазу | Аевит

Вітамінотерапія як боротьба проти псоріазу

Аевит → Псориаз → Вітамінотерапія як боротьба проти псоріазу

Вітамінотерапія як боротьба проти псоріазу

Псоріаз — це хронічне захворювання дерматоз шкіри, котре, згідно статистики Всесвітньої організації охорони здоров’я, зустрічається приблизно, у 2-4% населення планети. До цих пір всі прагнення вчених зрозуміти природу розвитку цього захворювання лишилися марними, тому методи лікування псоріазу розглядаються з урахуванням участі генетичних, імунних та інших чинників.

Псоріаз на голові: важливо знати

До розвитку псоріазу однаково схильні як жінки, так і чоловіки, й він може виникнути в будь-якому віці. Характерна псоріатична висипка зазвичай супроводжується свербежем й з’являється практично на будь-яких частинах тіла, починаючи від пальців ніг і статевих органів, і закінчуючи головою.

І, незважаючи на те, що псоріаз на голові значної загрози здоров’ю не представляє, він абсолютно не заразний і не є небезпечним для оточуючих, через неестетичності проявів він істотно впливає на життя людини, стає причиною безлічі психологічних комплексів і соціальної ізоляції. Крім цього, при системному перебігу псоріазу страждають печінка, нирки і суглоби пацієнта.

Псоріаз на голові з усіх можливих форм зустрічається найчастіше, і саме він може свідчити про початок більш важкої форми захворювання. Тому при виникненні будь-яких висипань на голові слід негайно звернутися до лікаря, щоб виключити захворювання або спробувати запобігти його прогресуванню в разі підтвердження діагнозу.

Псоріаз на голові: симптоми

Псоріаз на голові зазвичай проявляється наступними симптомами:

  • На ранній стадії з’являється незначне лущення шкіри голови, подразнення і свербіж;
  • Через постійне свербіння і розчісування запалення прогресує, з’являються невеликі ранки і тріщини;
  • Далі на уражених ділянках виникають бляшки, шкіра грубішає та потовщується;
  • Псоріатичні бляшки збільшуються в розмірах, шкіра втрачає еластичність і легко травмується (наприклад, гребінцем);
  • Прогресування псоріазу на голові призводить до ще більш активного формування бляшок, які покриваються лушпинням, розповсюджуються на шкірі під волоссям і починають поширюватися за лінію росту волосся.

Іноді, на початкових стадіях захворювання можна переплутати псоріаз з лупою, але характерною рисою псоріазу на голові є лусочки, які, на відміну від лупи, розташовуються на відстані один від одного, їх можна легко відчути пальцями (вони нагадують горбки), в той час коли шкіра між ними здорова. Найчастіше псоріаз вражає потилицю, шкіру по лінії проділу, задню сторону шиї, шкіру над і за вухами, власне вуха.

Причини виникнення псоріазу на голові

Псоріаз на голові виникає внаслідок неправильної реакції організму на будь-якої провокуючий фактор, яка проходить у вигляді стрімкого ділення клітин шкіри голови. Якщо в середньому клітини оновлюються що 25 днів, то при псоріазі цей процес настільки прискорюється що скорочується до 5 днів. В результаті старі клітини не встигають відділитися, тому нові клітини нашаровуються на них. Що саме призводить до виникнення псоріазу на голові, на сьогоднішній день остаточно невідомо, але найбільш ймовірними причинами прийнято вважати такі чинники: спадковий, метаболічний, гормональний, інфекційний, а також стресу і вплив хімічних речовин.

Діагностика псоріазу на голові

Діагностика псоріазу на голові грунтується на зборі анамнезу й огляді. Діагноз підтверджується за наявності псоріатичної тріади:

  •  Поверхня ураженої ділянки після зішкрябування набуває світлого відтінку й починається активне відділення лусочок;
  •  Після видалення лусочок шкіра червоніє і починає блищати;
  •  На ділянці після зішкрябування розпочинається кровотеча цятками (симптом Ауспітца).

Додатково лікар може призначити мікроскопічне дослідження лусочок.

Псоріаз на голові: догляд за шкірою

УДоглядаючи за шкірою голови при псоріазі, потрібно використовувати лікувальні та звичайні шампуні, чергуючи їх. Обов’язково ретельно мити шкіру за вухами і на мочках. Потрібно відмовитися від використання бігуді, щипців для завивання і дбайливо розчісувати голову безпечною щіткою. Ці рекомендації допоможуть уникнути травмування бляшок.

Псоріаз на голові: лікування

При лікуванні псоріазу на голові рекомендований комплекс заходів, який складається з:

  • Місцевого лікування: мазі, розчини або креми, які впливають на шкіру голови, особливо кератолітіки -речовини, які розм’якшують поверхневий прошарок епідермісу і полегшують проникнення місцевих гормональних препаратів та інших засобів для лікування.
  • Фізіотерапевтичні процедури: фототерапія, ПУВА-терапія тощо.
  • Системна терапія: цитостатики, імунодепресанти, ретиноїди та інші препарати.

Вітамінотерапія в лікуванні псоріазу на голові

Вітаміни А і Е грають важливу роль в лікуванні псоріазу на голові. Вітамін А (ретинол) нормалізує імунітет, що є однією з головних задач в процесі лікування, відновлює шкіру і гальмує процеси зроговіння, а також регулює процес оновлення клітин шкіри. Вітамін Е (токоферол) виявляє антиоксидантний ефект, усуває кисневе голодування клітин і позитивно впливає на перебіг процесів у зоні запалення.

Вітаміни А і Е посилюють і доповнюють ефекти один одного, тому рекомендований їх одночасний прийом. З врахуванням цього командою Київського вітамінного заводу було створено комплексний вітамінний препарат АЕвіт.

Вітамін А в його складі у вигляді ретинолу пальмітату є природною сполукою, має максимальну бідоступностью, і вважається оптимальною формою вітаміну для комплексного лікування хвороб шкіри, зокрема псоріазу.

АЕвіт нормалізує обмін речовин, насичує клітини шкіри киснем, стимулює процеси регенерації шкіри, підвищує імунітет, виявляє активну антиоксидантну дію і відновлює капілярний кровообіг.

АЕвіт випускається у вигляді капсул і використовується для лікування пацієнтів старше 18 років. Схему прийому АЕвіта підбирає лікар, проте в стандартній ситуації препарат призначається по 1 капсулі на добу, після їди, тривалість прийому — 30-40 днів. При необхідності курс прийому комбінованого вітамінного препарату АЕвіт можна повторити через 3-6 місяців.

Рекомендуем также ознакомиться с разделами:



Реклама лекарственного средства. Перед применением необходимо обязательно проконсультироваться с врачем и ознакомиться с инструкцией. Р. У. МОЗ Украины № UA/7362/01/0 от 11.01.2018 №48.

Производитель: АО «Киевский витаминный завод». Украина, 04073, г. Киев, ул. Копыловская, 38

ТОРГОВАЯ МАРКА «АЕВИТ» ЯВЛЯЕТСЯ ЗАРЕГИСТРИРОВАННЫМ ЗНАКОМ, ПРАВА НА ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КОТОРОГО ПРИНАДЛЕЖАТ АО «КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД»