Як отримати від дієти максимум
В ідеалі ми повинні отримувати вітаміни з їжі — так задумала сама природа і саме так рекомендують надходити медичні фахівці. Однак продукти харчування, які доступні середньостатистичному споживачеві, проходять кілька кіл переробки: вони рафінуються, пастеризуються, консервуються і обробляються різними способами з додаванням різних хімічних сполук, покликаних забезпечити їх більш тривале зберігання … Природно, все це не кращим чином позначається на їх складі. І, в першу чергу, така їжа знецінюється саме в вітамінно-мінеральному відношенні: якщо протеїни, вуглеводи та жири при смаженні продуктів в них все ж зберігаються, то вітаміни починають руйнуватися в перші ж хвилини кулінарної обробки.
Застосування вітамінів: як отримати максимум з дієти?
Втім, рекомендації лікарів і фахівців з правильного харчування можна виконати хоча б частково. Дійсно, для профілактики розвитку гіповітамінозу цілком реально спланувати здоровий раціон, наповнивши його достатньою кількістю овочів і фруктів. Особливо це актуально навесні, в сезон, коли найчастіше розвивається дефіцит вітамінів. Ну і, звичайно ж, в меню цілий рік повинні бути присутні різноманітні корисні продукти: пісне м’ясо, морська риба, молочні продукти, насіння та горіхи, крупи і цільнозернові вироби. А ось різний фастфуд, снеки (чіпси, сухарики) і солодощі краще внести в чорний список назавжди — в них міститься 0,000% вітамінів.
Важливо: пам’ятайте, що при консервуванні і зберіганні продуктів (висушування, заморожування, термічна обробка) втрачається багато вітамінів. Крім того, вони деградують під час елементарної кулінарної обробки. Тому, по можливості, рекомендується вживати овочі та фрукти в ідеалі сирими, а якщо все ж необхідна термічна обробка, то потрібно хоча б варити їх, а не смажити: при варінні руйнується тільки 50% вітамінів, тоді як при смаженні — практично 90%.
Застосування вітамінів: акцентуємо увагу на найбільш важливих
Замислюючись про додаткове застосування вітамінів, слід зосередитися на ключових — тих, що відповідають за максимум функцій в нашому організмі. Йдеться про два жиророзчинних вітаміни — А і Е (ретинолі і токоферол).
Вітамін А багато фахівців називають вітаміном росту. Цю метафору можна трактувати досить широко: він регулює ріст і кісткової тканини (у дітей він бере участь в процесі формування скелета), і епітеліальних клітин шкіри, а також оновлення багатьох органів на клітинному рівні. Печінка, шкіра, шлунково-кишковий тракт, щитовидна залоза, надниркові залози, — функціонування цих найважливіших органів залежить від достатнього запасу вітаміну А в організмі. Крім цього, вітамін А також гостро необхідний для зорової функції, здоров’я волосся і шкіри, нормальної роботи імунної системи.
Де? Найбільше ретинолу міститься в субпродуктах (яловичої або свинячої печінки), в морській рибі (риб’ячому жирі), курячому жовтку. З рослинної їжі можна витягти його попередників — каротиноїди, тому слід налягати на жовті, помаранчеві і червоні дари природи (морква, гарбуз, манго, абрикоси і персики, дині, помідори, болгарський перець і обліпиху).
Інакше … Дефіцит вітаміну А в організмі (а він розвивається поволі, і усувається так само повільно) може привести до проблем із зором, в тому числі до «курячої сліпоти», сухості і лущення шкіри. Ознаками гіповітамінозу А також є такі симптоми: тьмяність і випадання волосся, згрубіла шкіра на долонях і ступнях, сухість у роті, хейліт.
Вітамін Е недарма був названий токоферолом (в перекладі з грецького tokо — «потомство» і латині ferre — «приносити»), так як його основна функція — забезпечення нормальної роботи репродуктивної системи. При цьому токоферол важливий не тільки для жінок, яким він гарантує зачаття та нормальний перебіг вагітності, але і для чоловіків — у них він відповідає за статевий потяг і здорові показники спермограми. Крім цього, вітамін Е є одним з головних антиоксидантів: він захищає все клітини в нашому організмі, а також зберігається в них генетичну інформацію від пошкодження вільними радикалами.
Де? Вітамін Е можна знайти в рослинних оліях, курячих яйцях, субпродуктах (тієї ж печінки), деяких бобових рослинах і молоці. Також його в достатку містять соняшникове насіння і мигдаль.
Інакше … Недолік токоферолу може виражатися в порушенні статевої функції (в тяжких випадках авітаміноз Е може навіть призвести до безпліддя), слабкості м’язів, підвищеної стомлюваності тощо.
Застосування вітамінів: корисна добавка
Для профілактики дефіциту цих двох життєво важливих поживних речовин медичні фахівці рекомендують приймати курсами вітамінний комплекс Аевіт, який довів свою клінічну ефективність роками застосування в медичній практиці.
Цей комплекс з двох вітамінів, ретинолу пальмітату та токоферолу ацетату, за умови курсового застосування, забезпечує повну профілактику гіповітамінозів А і Е, і, відповідно, допомагає вберегтися від багатьох проблем зі здоров’ям, котрі пов’язані з цими станами.
1 капсула препарату містить 100 000 МО вітаміну А і 100,0 мг вітаміну Е, що у повній мірі дозволяє організму подолати дефіцит цих двох незамінних речовин.
АЕвіт приймають щодня всередину після їжі по 1 капсулі на добу протягом 30-40 днів. У випадку необхідності повторний курс терапії рекомендується проводити через 3-6 місяців.
Рекомендуем также ознакомиться с разделами: