Що таке дефіцит вітамінів і як його уникнути
Здавалося б, про вітаміни ми знаємо все, і навіть більше — адже про них так багато і довго розповідають на сайтах про здоровий спосіб життя, на сторінках журналів, з екрана телевізора … Однак насправді наша обізнаність щодо ролі вітамінів в нашому житті виявляється досить поверхневою.
Так, ми всі знаємо, що, наприклад, від важкого дефіциту — авітамінозу — вітаміну С у моряків в далекому плаванні траплялася цинга, а у вагітних жінок від нестачі фолієвої кислоти виникали проблеми з розвитком плоду. Знаємо й те, що аскорбінова кислота лікує застуду (хоча це і заперечується медичними фахівцями), а вітамін D — рахіт. Але чи відомі вам інші дані щодо ролі вітамінів? Адже вони відіграють величезну роль не тільки в нашому фізичному здоров’ї!
Роль вітамінів: чи відомо вам, що …
Вітаміни можуть впливати не тільки на наше фізичне самопочуття — вони тісно пов’язані також з нашим ментальним станом. Так, недостатній рівень деяких вітамінів загрожує нам серйозними проблемами.
- Дефіцит вітаміну А: сонливість, гіперестезії, галюцинації, м’язова слабкість, порушення узгодженості рухів різних м’язів, зниження рефлексів, а також порушення зору, в тому числі нічна сліпота.
- Дефіцит вітамінів B-групи: стомлюваність, апатія, дратівливість, депресія, когнітивні порушення, полінейропатії, судоми, синдром Корсакова (ураження певної ділянки кори головного мозку), енцефалопатія Верніке та інші неврологічні й психічні дисфункції.
- Дефіцит вітаміну C: стомлюваність, порушення пам’яті та концентрації.
- Дефіцит вітаміну D: м’язові судоми, тетанія (заціпеніння).
- Дефицит витамина Е: помимо повреждений на клеточном уровне, в том числе и ДНК, его дефицит приводит к снижению либидо, а также быстрой утомляемости.
- Дефіцит вітаміну PP: підвищена чутливість до гарячого, запаморочення, порушення сну, тривога, депресивні симптоми.
Окрім впливу на психіку, гіпо- та авітамінози також позначаються не найкращим чином і на нашій зовнішності. Роль вітамінів настільки велика, що їх хронічна нестача призведе до передчасного старіння шкіри, а також неминуче позначається на стані волосся та нігтів.
Роль вітамінів: завжди на першому плані
Вітаміни, як уже стало зрозуміло, грають істотну роль у багатьох життєво важливих процесах в організмі людини, впливаючи на стан не тільки його «оболонки», а й на психіку. І тому просто необхідно, щоб він отримував достатньо вітамінів, оскільки від цього залежить не тільки наше фізичне благополуччя, але й краса і душевне здоров’я. У той же час брак одних вітамінів набагато важче усунути, ніж дефіцит інших. Йдеться про жиророзчинні вітаміни: їх певний рівень завжди повинен бути депонований в нашому організмі, для того, щоб він міг вільно використовувати їх на актуальні потреби.
Що ж, серйозні косметичні та неврологічні прояви дефіциту різних вітамінів — мабуть, один з найбільш потужних аргументів або навіть стимулів, який переконає нас у надзвичайній ролі вітамінів, яку вони відіграють у життєдіяльності людини, і змусять нас стежити за тим, щоб ми споживали достатню кількість цих цінних поживних речовин. Адже в організмі людини можуть синтезуватися тільки вітаміни D і деякі вітаміни групи В за умови раціонального харчування, відсутності проблем з кишечником і достатньою кількістю сонця (що стосується вітаміну D). Інші вітаміни ми маємо отримувати з їжею — в потрібній, чітко вивіреної дозі та в формі, оптимальній для засвоєння.
До вітамінів, які відіграють значущі ролі в усіх аспектах життєдіяльності людини, відносяться, в першу чергу, ретинол (вітамін А) і токоферол (вітамін Е). Важливо ще відзначити, що «в команді» деякі вітаміни працюють набагато ефективніше, ніж «поодинці». Наприклад, жиророзчинні вітаміни А (ретинол) і Е (токоферол) підсилюють дію один одного, утворюючи надзвичайно потужний антиоксидантний комплекс, який покращує функції багатьох органів і в цілому підвищує захисні сили організму.
Роль вітамінів: АЕвіт
Таким збалансованим вітамінним комплексом є АЕвіт — перевірений препарат на основі двох ключових вітамінів, що грають перші ролі в нашому організмі: ретинолу (вітамін А) і токоферолу (вітамін Е).
Курсовий прийом АЕвіту знижує ризик виникнення проблем зі здоров’ям і зовнішністю, підвищує основні функції організму, покращує пам’ять й інтелект. Комплексна антиоксидантна дія ретинолу і токоферолу позитивно позначається також на стані шкіри і волосся – й це можна помітити вже після перших тижнів прийому АЕвіту.
1 капсула препарату містить 100 000 МО вітаміну А і 100,0 мг вітаміну Е, що у повній мірі дозволяє організму подолати дефіцит цих двох незамінних речовин.
АЕвіт приймають щодня всередину після їжі по 1 капсулі на добу протягом 30-40 днів. У випадку необхідності повторний курс терапії рекомендується проводити через 3-6 місяців.
Застереження: АЕвіт не потрібно приймати одночасно з іншими лікарськими засобами, до складу яких входить вітамін А або його синтетичні аналоги, оскільки це може підвищити ризик розвитку гіпервітамінозу А. |
Роль вітамінів: потенційні ризики
Важливо пам’ятати, що деякі ліки, напої або інші речовини руйнують жиророзчинні вітаміни або зменшують їх вміст в організмі.
- Алкоголь «вимиває» з організму вітамін А.
- Внаслідок дії нікотину запускається процес руйнування вітамінів А і Е.
- Деякі снодійні препарати можуть знизити засвоєння вітамінів А і Е.
Рекомендуем также ознакомиться с разделами: