Що насправді потрібно вашій шкірі | Аевит

Що насправді потрібно вашій шкірі

Аевит → О витаминах → Що насправді потрібно вашій шкірі

Що насправді потрібно вашій шкірі

Відомо: дбаючи про красу та здоров’я шкіри, людина повинна отримувати достатньо води, сонячного світла, білків, жирів, вуглеводів та незамінних поживних речовин – вітамінів й мікроелементів. Та, напевно, найважливішими чинником з переліченого є вітаміни – від них найбільше залежить зовнішній вигляд і стан шкіри. Давайте розберемося, які саме вітаміни потрібні нашій шкірі, навіщо і в якій кількості.

Вітамін А

Вітамін А, або ретинол, — вітамін, необхідний для живлення і відновлення шкіри. Виявляє безліч захисних і терапевтичних ефектів, в тому числі – відповідає за нормалізацію синтезу шкірного сала, посилення синтезу колагенових волокон, покращує текстуру та тонус шкіри, забезпечує профілактику утворення вугрів і сприяє усуненню висипки, лущення й пігментних плям. Ознаки дефіциту вітаміну А: в’ялість, сухість і тріщини шкіри, поява вугрів і прищів.

Добова потреба дорослої людини — 1-2,5 мг (5000 МО). Джерела: морква, абрикоси, гарбузи, всі жовті, оранжеві та червоні овочі та фрукти, вершкове масло, м’ясо, риба, субпродукти (зокрема печінку, нирки), курячі яйця.

Пищевые источники: морковь, абрикосы, тыква, салат-латук, все желтые фрукты, сливочное масло, мясо, рыба, субпродукты (в частности печень, почки), куриные яйца.

Вітаміни групи В

Ця група складається з декількох вітамінів (В1, В2, В5, В6, В9 і т.д.), кожен з яких вирізняється широким спектром властивостей, в основному, спрямованих на регуляцію клітинного дихання і обміну речовин в організмі. Вітаміни цієї групи покращують кровообіг в шкірі, обмін вуглеводів і жирів, прискорюють транспортування поживних речовин і полегшують виведення токсичних продуктів. Вітаміни групи В беруть участь у боротьбі з алергією і запаленням, знімають свербіж шкіри, нормалізують роботу сальних залоз і підвищують еластичність шкіри. Ці вітаміни активно застосовуються для лікування різних шкірних захворювань, включаючи дерматити та дерматози.

Добова потреба дорослої людини: вітамін В1 — 1,5 мг, В2 — 1,7 мг, В5 — 7-10 мг, В6 — 2 мг, В9 — 0,4 мг. Джерела: ячмінь, картопля, горіхи, дріжджі, хліб з борошна грубого помелу, сир, печінка, кисломолочні продукти, гриби, крупи, бобові культури, м’ясо, риба, зелена частина рослин, яйця.

Вітаміни С і Е

Основне достоїнство цих вітамінів – потужний антиоксидантний ефект. Вітаміни С і Е захищають шкіру від агресивного впливу вільних радикалів, попереджаючи появу роздратування, сухості, ознак старіння, в’янення і утворення зморшок. Крім того, антиоксиданти ефективно усувають запалення та сприяють загоєнню тріщин.

Вітамін Е додатково бере участь в процесі синтезу жіночих статевих гормонів, дія яких безпосередньо пов’язане зі станом шкіри. Крім того, цей вітамін захищає шкіру від сонячного ультрафіолету, оптимізує внутрішньоклітинні процеси, бере участь в оновленні клітин і стимулює синтез колагену.

Вітамін С зміцнює судини шкіри, а також може вливати на пігментацію – він освітлює шкіру, а також тонізує, вирівнює і розгладжує її поверхню.

Добова потреба дорослої людини: вітамін С — 60 мг, вітамін Е — 15-30 МО. Джерела. Вітамін Е: рослинні олії, печінку, злакові, яйця; вітамін С – цитрусові фрукти, шипшина, капуста, перець, суниця, чорна смородина, яблука та ківі.

Вітамін D

Цей вітамін виробляється в шкірі під дією ультрафіолету. Його функція — захист шкіри від різних захворювань, наслідків надмірної інсоляції та впливу токсичних речовин. Не менш важливі ефекти вітаміну D — профілактика старіння шкіри, зволоження і підтримка тонусу.

Добова потреба дорослої людини — 400 МО. Джерела: вершкове масло, молоко, яйця, печінка, риба.

Вітамін H (біотин)

Деякі нарекли цю сполуку головним вітаміном для краси, а все тому, що вітамін Н бере активну участь в процесах, в результаті яких утворюється колаген. Колагенові волокна становлять каркас нашої шкіри, тому їх нестача призводить до раннього старіння. Крім того, біотин захищає шкіру від різних хвороб — екземи, дерматозів, сухості та утворення виразок.

Добова потреба дорослої людини — 0,15-0,5 мг. Джерела: пивні дріжджі, печінка, арахіс.

Вітамін К

Основна дія вітаміну К — контроль згортання крові й підтримка нормального кровообігу в шкірі. Крім того, цей вітамін усуває запалення та набряки, зокрема — мішки під очима. Він також використовується в лікуванні пігментних плям і різних запальних процесів шкіри, а також допомагає в боротьбі з куперозом (просвічування розширених судин через шкіру).

Добова потреба дорослої людини — 90-120 мкг. Джерела: зелені листові овочі, плоди шипшини, соя, жито, пшениця, овес.

Способи доставки вітамінів в шкіру

Вітаміни потрапляють в шкіру трьома шляхами: з їжею, косметичними засобами та вітамінними препаратами. Споживання вітамінізованих продуктів і вітамінних препаратів підтримує вітамінізацію шкіри «зсередини». Креми та маски, що містять певні вітаміни, фактично виконують ту ж функцію «зовні». Очевидно, що оптимальний результат у догляді за шкірою досягається в тому разі, коли всі ці три способи використовуються постійно та регулярно.

Згадуючи вітамінні засоби, які підтримують і відновлюють здоров’я шкіри, потрібно окремо зупинитися на тандемі «вітамін А + вітамін Е», найважливішою для шкіри комбінації. Разом ці два вітаміни посилюють загальний та місцевий імунний захист, стимулюють процеси регенерації шкіри, протистоять запаленню та прискорюють його зниження, підвищують синтез речовин, необхідних для життєдіяльності шкіри, в тому числі колагенових волокон, відповідальних за пружність і еластичність шкіри, а також за захист від шкідливих факторів, в тому числі ультрафіолетового випромінювання.

Крім цього, вітаміни А і Е стимулюють розподіл і дозрівання епітеліальних клітин, одночасно гальмуючи процеси їх зроговіння, що перешкоджає лущенню й сухості та покращує зовнішній вигляд шкіри. Також ця комбінація вітамінів нормалізує процес виділення шкірного сала, що запобігає утворенню вугрів і дозволяє уникати надмірної жирності шкіри. І, нарешті, це поєднання вітамінів виявляє виражену антиоксидантну дію з захистом епітеліальних клітин від дії вільних радикалів і факторів, що викликають старіння.

Доставити комбінацію вітамінів А і Е в організм допомагають вітамінні препарати, наприклад, такі як комплексний вітамінний препарат АЕвіт. Дозування вітамінів і форма, в якій вони входять в АЕвіт (ретинолу пальмітат в дозі 100 тис. МО і токоферолу ацетат в дозі 100,0 мг), забезпечують оптимальне засвоєння компонентів і максимально можливий лікувально-профілактичний ефект.

Комбінований вітамінний препарат АЕвіт випускається у вигляді капсул і використовується з різними медичними цілями у дорослих. У стандартній ситуації препарат призначається по 1 капсулі на добу після їжі. Тривалість прийому — 30-40 днів. У випадку необхідності повторний курс терапії рекомендується проводити через 3-6 місяців.

Рекомендуем также ознакомиться с разделами:



Реклама лекарственного средства. Перед применением необходимо обязательно проконсультироваться с врачем и ознакомиться с инструкцией. Р. У. МОЗ Украины № UA/7362/01/0 от 11.01.2018 №48.

Производитель: АО «Киевский витаминный завод». Украина, 04073, г. Киев, ул. Копыловская, 38

ТОРГОВАЯ МАРКА «АЕВИТ» ЯВЛЯЕТСЯ ЗАРЕГИСТРИРОВАННЫМ ЗНАКОМ, ПРАВА НА ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КОТОРОГО ПРИНАДЛЕЖАТ АО «КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД»