Що таке атопічний дерматит | Аевит
Аевит → Дерматиты и экземы → Що таке атопічний дерматит

Що таке атопічний дерматит

Атопічний дерматит – одне з найпоширеніших, і, в той же час, найбільш загадкових захворювань шкіри, яке має аутоіммунну (алергічну) природу й зумовлене генетичними особливостями реакції організму на алергени.

Атопічний дерматит і алергія: в чому різниця

Атопія – вроджена схильність організму продукувати імунні комплекси (Е-імуноглобуліни) у відповідь на вплив звичайних факторів навколишнього середовища, на які більшість людей ніяк не реагують. Зазвичай така схильність до надлишкового виробництву антигенів в переважній більшості випадків передається від батьків. Так, якщо мати страждає на атопічний дерматит, то ризик появи того ж недуги у дитини становить 56%, і аж 81%, якщо цей діагноз мають обоє батьків. Втім, у деякої частини дітей атопічний дерматит з віком проходить.

Таким чином, виникає з вини реакції «антиген-антитіло» атопічний дерматит хоч і вважається алергічним захворюванням, але все ж алергією в чистому вигляді не є.

Правильніше за все вважати атопіє своєрідним станом готовності до алергічної реакції, або генетичною схильністю до алергії. Розуміння цього відмінності атопії від алергії дає нам ключ до розробки не тільки оптимальних способів лікування атопічного дерматиту, а й методів його профілактики.

Атопічний дерматит і дефіцит жиророзчинних вітамінів

Безперечний та об’єктивний факт: шкіра гостро потребує значної кількості жиророзчинних вітамінів, особливо А та Е. Так, ретинол (вітамін А) покращує її трофіку, стимулює вироблення колагену, сприяє своєчасній і фізіологічно зумовленої зміни епітелію і нормалізує імунну відповідь, а токоферол (вітамін Е), унікальний антиоксидант і кофермент (тобто компонент білків, які запускають найважливіші біологічні процеси ), перешкоджає виникненню кисневого голодування, старінню і руйнуванню клітин, а також стимулює процеси відновлення тканин і, знову-таки, нормалізує місцевий імунітет.

Є, звичайно, ще вітамін Д, який, крім міцності кісток, забезпечує міцність і еластичність поверхневого шару шкіри, але його під дією ультрафіолетового випромінювання шкіра здатна виробляти сама. А ось вітаміни А і Е ми неодмінно повинні отримувати ззовні.

Так, ретинол у присутності легкозасвоюваних жирів організм сам може синтезувати з каротину … Але визнайте, що пропорційно своїй вазі мало хто з дорослих масою 70 кг регулярно отримує стільки ж морквяного соку і молока, скільки немовля масою 7 кг. Та й з вітаміном Е проблема — в магазинних рафінованих рослинних оліях його залишається зовсім небагато, а сирого насіння будь-якого виду рослин для забезпечення необхідної порції токоферолу нам не з’їсти.

Ось і виходить, що, ледь перейшовши з дитячого меню на «дорослий» стіл, ми автоматично потрапляємо до групи людей, які постійно страждають від браку найнеобхідніших вітамінів, що відбивається в першу чергу на стані шкіри.

Атопічний дерматит й АЕвіт

Серйозним підмогою в терапії цієї недуги є не що інше, як вітаміни. Причому не новітні комплекси, що містять десятки біоактивних сполук, а двокомпонентний перевірений АЕвіт – унікальний комплекс жиророзчинних вітамінів, де немає нічого зайвого.

До складу АЕвіту увійшли всього два компоненти — ретинол і токоферол, вітаміни А і Е. При цьому препарат дуже зручно дозувати: в складі кожної круглої желатинової капсули міститься 100 000 МО вітаміну А і 100 мг вітаміну Е. Приймають АЕвіт по 1 капсулі на добу протягом 30 днів. За показаннями курс повторюють через 3-6 місяців. Згідно з результатами низки досліджень, курсова вітамінізація Аевітом, особливо в комплексі з місцевим застосуванням препаратів ретинолу і токоферолу, не тільки полегшує симптоми атопічного дерматиту у багатьох хворих, а й призводить до тривалої ремісії.

Втім, в призначенні будь-якого лікарського препарату при таких захворюваннях, як атопічний дерматит, є одне «слабка ланка» — власне атопія, при якій організм може бурхливо зреагувати на що завгодно. Вітаміни — не виняток. Тому навіть прийом АЕвіта краще узгодити з фахівцем, і в подальшому — особливо на початку прийому — уважно стежити за змінами, як шкіри, так і загального стану. При найменших ознаках погіршення потрібно негайно звернутися до лікаря, щоб скорегувати дозу і / або частоту застосування ліків.

До стандартної схеми лікування атопічного дерматиту входять також:

  • Емольєнти – клас препаратів, які допомагають відновити захисний шар шкіри, так звану водно-ліпідну мантію шкіри. Емольєнти перешкоджають пересушування шкіри, допомагають зменшити свербіж і роздратування. Ці засоби догляду за шкірою (креми, молочко для тіла і т.д.) застосовують кожен раз після прийняття душу або ванни.
  • Речовини, які відносяться до групи інгібіторів кальциневрину. Вони мають властивості зменшувати активну роботу клітин імунної системи, які беруть участь у запуску запально-алергічного каскаду реакцій при атопічний дерматит. Однак препарати, що містять ці речовини (так само як і гормональні місцеві препарати — топічні стероїди), повинні застосовуватися під наглядом лікаря. 

Рекомендуем также ознакомиться с разделами:



Реклама лекарственного средства. Перед применением необходимо обязательно проконсультироваться с врачем и ознакомиться с инструкцией. Р. У. МОЗ Украины № UA/7362/01/0 от 11.01.2018 №48.

Производитель: АО «Киевский витаминный завод». Украина, 04073, г. Киев, ул. Копыловская, 38

ТОРГОВАЯ МАРКА «АЕВИТ» ЯВЛЯЕТСЯ ЗАРЕГИСТРИРОВАННЫМ ЗНАКОМ, ПРАВА НА ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КОТОРОГО ПРИНАДЛЕЖАТ АО «КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД»