Позбавляємося від екземи на ногах з АЕвіт | Аевит
Аевит → Дерматиты и экземы → Позбавляємося від екземи на ногах з АЕвіт

Позбавляємося від екземи на ногах з АЕвіт

Екзема – поширене захворювання шкіри, яке має хронічний характер і схильність до частих рецидивів. Ця хвороба може вражати різні частини тіла і досить часто – ноги. При екземі на ногах хворого турбують прояви з боку шкіри, але екзема виникає через більш глибинні, внутрішні причини. Тому коли з’являється екзема на ногах, потрібно повне і комплексне обстеження, адже лише воно допоможе поставити вірний діагноз та призначити лікування, котре врешті решт допоможе позбутися проявів цього захворювання.

Екзема на ногах: причини

Екзема на ногах може виникати з найрізноманітніших причин. Це часті стресові ситуації в житті, що є наслідками недосипання, нервових потрясінь й навіть недостатньо збалансованого харчування. Ще один провокуючий фактор — порушення в роботі органів травлення: це може бути і гастрит, і виразка шлунку, і навіть дисбактеріоз кишківника. Нерідко винуватцями екземи на ногах стають патології ендокринної системи (цукровий діабет, дисфункції щитовидної залози). Окрім того екзема на ногах може з’явитися, коли починаються збої в роботі імунної системи. З цією проблемою, трапляється, пов’язані і хронічні інфекції. Ще екзема на ногах може бути викликана алергічною реакцією на будь-які зовнішні подразники (пилок, шерсть тварини, пральний порошок, косметика та парфумерія). Як одну з причин виникнення екземи на ногах слід розглядати варикоз нижніх кінцівок і венозну недостатність. Варикоз супроводжується порушенням кровообігу, появою трофічних виразок і набряками. Взагалі, випадки варикозної екземи – одні з найбільш важких форм захворювання, оскільки щоб позбутися екземи, в першу чергу потрібно вилікувати першопричину, тобто варикоз. Екзема на ногах також нерідко може свідчити про наявність у людини проблем психоневрологічного напрямку.

Екзема на ногах: симптоми

Найчастіше екзема на ногах з’являється на пальцях ніг і на верхній частині стоп. Симптоматика цього захворювання проявляється поступово. Спочатку екзема на ногах дається взнаки одним або декількома цятками червоного кольору і набряком в цьому місці. Зазвичай ці висипання викликають доволі сильний свербіж. Наступний етап розвитку екземи – утворення в місцях ураження дрібних бульбашок-везикул, всередині яких знаходиться прозора рідина. Вони сверблять сильніше, й тому від розчісування втриматися набагато важче – а це призводить до травмування шкіри. Далі уражені місця покриваються мокрою скоринкою, яка пізніше підсихає, злущується та залишає після себе пігментовану пляму.

Екзема на ногах: профілактика

На початкових стадіях і в період ремісії обов’язково потрібно дотримуватися заходів профілактики:

  • Намагайтеся уникати впливу чинників, які провокують захворювання – токсинів, алергенів тощо
  • Харчуйтеся правильно. Споживання жирної, гострої, солодкої їжі не найкращим чином відбивається на стані шкіри, й у випадку з екземою цього неможливо не помітити. Також слід звести до мінімуму вживання консервантів і барвників в продуктах харчування, алкоголю. Дотримуйтесь дієти (столи № 5, 9 за Певзнером).
  • Намагайтеся більше часу проводити на свіжому повітрі. Це підвищує імунітет, допомагає зняти стрес.
  • Уникайте носіння синтетичних панчіх, шкарпеток тощо; не допускайте, аби ноги потіли. Вибирайте такі шкарпетки та панчохи, щоб вони не порушували кровообіг в нижніх кінцівках.

Екзема на ногах: лікування

Лікування екземи на ногах завжди комплексне та складається з препаратів, які потрібно приймати всередину й наносити на шкіру. Регулярне зовнішнє застосування засобів, які знімають набряк і свербіж, а також сприяють загоєнню ран — важлива частина лікувального процесу. Зазвичай загострення екземи на ногах допомагають зняти креми чи мазі з гормонами (глюкокортикостероїдами). Та оскільки такі препарати відзначаються ризиком розвитку негативних побічних ефектів, їх застосування має проводитися під ретельним контролем лікаря. При екземі на ногах також обов’язковий прийом протиалергічних препаратів, які разом з місцевим лікуванням допомагають зняти свербіння і набряклість, а також дезінтоксикаційна терапія, яка допомагає зменшити кількість токсинів.

При загрубінні шкіри застосовують препарати на основі сечовини, а також кератолітіки, які позбавляють поверхню шкіри від надлишку зроговілих часток епідермісу та пом’якшують загрубілі ділянки шкіри. Крім цього, при екземі на ногах допомагає прийом вітамінів А і Е.

Вітамін А (ретинол) необхідний для нормального перебігу процесів ділення і відновлення клітин епітелію шкіри, він гальмує утворення кірочок на шкірі, а також допомагає усунути пігментацію після загоєння уражень. Крім цього, вітамін А бере участь практично у всіх біохімічних процесах організму.

Вітамін Е (токоферол) не менш важливий у процесі лікування екземи: він забезпечує потужний антиоксидантний ефект й позитивно впливає не тільки на шкіру – його ефекти реалізуються на рівні всього організму. Так, токоферол нормалізує роботу нервової системи, функцію судин, бере участь в обмінних процесах, функції гормональної регуляції та роботі ферментних систем.

Пацієнтам з екземою призначають препарат АЕвіт, який включає поєднання цих двох вітамінів. Комбінований препарат АЕвіт випускається у вигляді м’яких желатинових капсул та використовується для лікування пацієнтів старше 18 років.

Схему прийому АЕвіта підбирає лікар, проте зазвичай препарат призначається по 1 капсулі на добу. Тривалість прийому — 20-40 днів. При необхідності курс прийому комбінованого вітамінного препарату АЕвіт можна повторити через 3-6 місяців.

Рекомендуем также ознакомиться с разделами:



Реклама лекарственного средства. Перед применением необходимо обязательно проконсультироваться с врачем и ознакомиться с инструкцией. Р. У. МОЗ Украины № UA/7362/01/0 от 11.01.2018 №48.

Производитель: АО «Киевский витаминный завод». Украина, 04073, г. Киев, ул. Копыловская, 38

ТОРГОВАЯ МАРКА «АЕВИТ» ЯВЛЯЕТСЯ ЗАРЕГИСТРИРОВАННЫМ ЗНАКОМ, ПРАВА НА ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КОТОРОГО ПРИНАДЛЕЖАТ АО «КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД»