Властивості вітамінів | Аевит





ГОЛОВНАСТАТТІПРО ВІТАМІНИ → Корисні, шкідливі і унікальні властивості вітамінів

Корисні, шкідливі і унікальні властивості вітамінів

Вступ

Вітаміни – важливі речовини, які потрібні нашому організму для нормальної життєдіяльності - повинні надходити в нього регулярно та рівномірно, й до того ж у дозі, котра не буде вища чи нижча необхідної. В іншому випадку зі здоров'ям виникнуть проблеми, і часом - серйозні ...

Властивості вітамінів: нестача

Дефіцит вітамінів, як відомо, призводить до різних проблем зі здоров'ям, а яким саме - залежить вже від конкретної букви вітаміну. Наприклад, нестача вітамінів В-групи може обернутися для нас нервовим розладом, адже вітаміни саме цієї групи відповідають за наше неврологічне і психологічне благополуччя. Гіповітаміноз А часто проявляється такими симптомами, як сухість шкіри (аж до тріщин і кровоточивості), проблеми із зором, а дефіцит вітаміну Е призводить до пошкоджень ДНК або навіть до порушень репродуктивної функції.

Властивості вітамінів: надлишок

Тим не менше, багато - теж погано: передозування та / або гіпервітаміноз можуть бути не менш небезпечними, ніж дефіцит тієї чи іншої поживної речовини. Саме тому не слід сприймати полівітамінні комплекси наче якісь цукерки. застосовуючи будь-якій подібний препарат, не варто відхилятися від дозування, зазначеного в інструкції, ані на жодний міліграм!

Властивості вітамінів: два класи

Те, наскільки серйозний буде гіпо- або гіпервітаміноз, залежатиме від таких базових характеристик вітамінів як їх водорозчинність чи жиророзчинність: такі властивості визначають їх здатність до акумуляції в організмі.
Водорозчинні вітаміни не здатні накопичуватися в організмі, жиророзчинні - можуть створювати депо в тканинах і органах (в основному, в печінці), і в подеяких, виняткових, випадках призводять до розвитку симптомів гіпервітамінозу. До жиророзчинних вітамінів відносять вітаміни А, D, Е і К. (До речі, токоферол, або вітамін Е в цьому відношенні не загрожує проблемами).

Властивості жиророзчинних вітамінів

  • Вітамін А - ретинол - відповідає за репродуктивну функцію, сприйняття світла сітківкою очей, підтримку імунітету й процеси розвитку різних органів і тканин, особливо - за стан кісткової тканини і епітелію шкіри.
  • Вітамін Е - один з ключових антиоксидантів нашого організму, знешкоджує вільні радикали і запобігає пошкодженням на клітинному та генетичному рівні. Також відповідає за репродуктивну функцію.

  • Вітамін D - кальциферол - надзвичайно важливий для маленьких дітей, оскільки без нього неможливе нормальне формування кісток і скелета в цілому.
  • Вітамін К бере участь у формуванні кісткової тканини, а також відповідає за синтез факторів згортання крові.

З усіх цих жиророзчинних вітамінів пара D і К доволі таки специфічна: організм здатен синтезувати їх сам – вітамін D утворюється під впливом ультрафіолету клітинами шкіри, а вітамін К – у кишечнику. А от жиророзчинні вітаміни А і Е наш організм обов'язково має отримувати ззовні, й до того ж у достатній кількості. Крім того, їх можна назвати багатопрофільними: вони відповідають за безліч функцій нашого організму на всіх етапах життя, тому важливо пильно стежити за підтриманням належного рівня цих вітамінів, а в разі виникнення загрози їх дефіциту - підтримати організм прийомом ефективного комплексу на їх основі.

Властивості вітамінів: унікальна комбінація

В даний час доступний широкий спектр комбінованих вітамінних лікарських препаратів, серед яких найбільш відомим є АЕвіт® - комплекс з двох вітамінів, ретинолу пальмітату (вітаміну А) і токоферолу ацетату (вітаміну Е), котрий відповідає усім вимогам сучасної терапії.
Збалансований за складом комплекс з двох життєво важливих вітамінів АЕвіт виробляється підприємством «Київський вітамінний завод» за сучасними технологіями та з максимально пильним контролем якості. Завдяки цьому АЕвіт вирізняється винятковою біодоступністю - він прекрасно всмоктується з травного тракту, й в процесі обміну речовин потрапляє в кров, де його активні інгредієнти зв'язуються зі специфічними білками і транспортуються до органів і тканини.
Терапевтичні властивості препарату визначаються фармакологічними ефектами двох жиророзчинних вітамінів А і Е, які входять до його складу.

  • АЕвіт позитивно впливає на ядра клітин органів-мішеней та ініціює синтез білків-ферментів й структурних елементів тканин, а також стимулює процеси регенерації та підвищує здатність організму до опору інфекційним захворюванням.
  • АЕвіт має виражену активну антиоксидантну дію, нормалізує обмін речовин, відновлює капілярний кровообіг, тканинну і судинну проникність, підвищує стійкість тканин до кисневого голодування.

Застереження

АЕвіт не варто приймати одночасно з іншими лікарськими засобами, до складу яких входить вітамін А або його синтетичні аналоги, оскільки це може підвищити ризик розвитку гіпервітамінозу А.

Дасюк Тарас Евгеньевич

Врач дерматовенеролог

К.м.н., ассистент кафедры кожных и венерический болезней ЛМНУ им. Д. Галицкого.

Рекомендуємо також ознайомитися з розділами:




ПАО "Киевский витаминный завод"