Поєднання вітамінів А і Е | Аевит

ГОЛОВНАПро АЕвіт → Поєднання вітамінів А і Е


Поєднання вітамінів А і Е

  • Вітамін Е захищає вітамін А від окислення
  • Вітамін Е допомагає організму краще засвоїти вітамін А
  • Вітамін А посилює дію вітаміну Е

Ретинолу пальмітат (вітамін А) – жиророзчинний вітамін, регулюючий тканинний обмін. Препарат бере участь у формуванні зорового сигналу, за рахунок перетворення білка опсина на родопсин, речовину, необхідну для зорової адаптації у темряві. Ретинолу пальмітат має загальнозміцнюючу дію, сприяє посиленню мієлопоезу, стимулює функцію макрофагів, підвищує гуморальний та клітинний імунітет, знижує ризик розвитку захворювань слизових оболонок органів травного тракту і дихальної системи. За рахунок наявності в молекулі ретинолу великої кількості ненасичених зв’язків, препарат бере участь в різних окисно-відновних реакціях в організмі, а також грає важливу роль у синтезі глікозаміногліканів, ліпідів та білків. Вітамін А бере участь у жировому обміні, зокрема, в процесах створення холестерину. Ретинолу пальмітат сприятливо впливає на роботу заліз внутрішньої і зовнішньої секреції, в тому числі на функцію слізних, сальних та потових залоз, підвищує секрецію трипсину і ліпази. Препарат приймає участь у формуванні кісткової тканини та зростання кісток, а також позитивно впливає на репродуктивну функцію і є необхідним для нормального розвитку ембріону. Витамін А позитивно впливає на стан шкіряного покрову, зокрема, ретинолу пальмітат стимулює розмноження клітин епітелію, омолоджує клітинну популяцію і сприяє зниженню кількості клітин, що йдуть шляхом термінального диференціювання, а також уповільнює процеси кератинізації.

Антиоксидантна дія препарату здійснюється за рахунок наявності великої кількості ненасичених зв’язків у молекулі ретинолу, завдяки яким він у змозі взаємодіяти з різними типами вільних радикалів. Крім того, ретинолу пальмітат потенціює антиоксидантну дію токоферолу, який, в свою чергу, запобігає окисленню ретинолу і перешкоджає утворенню токсичних продуктів перекису.

Альфа-токоферолу ацетат – жиророзчинний вітамін, що має виражену антиоксидантну дію, а також регулює обмінні процеси в організмі. Антиоксидантна дія препарату основана на його здібності уповільнювати окислення ненасичених жирних кислот, знижувати утворення перекису і попереджати гемоліз еритроцитів. Крім того, захист клітин від дії перекисних з’єднань та вільних радикалів здійснюється вітаміном Е за рахунок здібності молекули альфа-токоферолу ацетату вбудовуватись у клітинну мембрану, таким чином перешкоджаючи контакту кисню та вільних радикалів з ненасиченими ліпідами клітинних мембран.

Альфа-токоферолу ацетат є кофактором різних ферментних систем. Здійснює позитивний вплив на судинну систему, стимулює мікроциркуляцію і нормалізує трофіку тканин, за рахунок покращення капілярного кровообігу, а також нормалізації тканинної і капілярної проникності. Вітамін Е сприяє підвищенню стійкості тканин до гіпоксії внаслідок стабілізації мітохондріальної мембрани і зниження споживання клітинами кисню. Відзначено взаємне потенціювання дій вітаміну Е та убіхінону. За рахунок пригнічення активності фосфоліпази А2 лізосом, альфа-токоферолу ацетат захищає від руйнування фосфоліпідний шар клітинних мембран. Препарат приймає участь у синтезі нуклеїнових кислот, гема, цитохромів та інших гемвмісних білків. Вітамін Е має імуностимулюючу дію, зокрема, альфа-токоферолу ацетат стимулює клітинний і гуморальний імунітет, підвищує активність Т-лімфоцитів. Разом з ретинолу пальмітатом альфа-токоферолу ацетат бере участь в підтримці репродуктивної функції, необхідний для нормального ембріонального розвитку і формування статевої системи.  

Рекомендуємо також ознайомитися з розділами:
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я

ПАТ "Київський вітамінний завод"